باشگاه اختصاصی ندارم/ توقع دارم مدالم دیده شود

نماینده وزن 68+ کیلوگرم کاراته بانوان بعد از کسب دومین مدال جهانی خود در دومین حضورش در رقابت‌های جهانی کاراته، توقع دارد مدال جهانی او دیده شود.

به گزارش ستاره ها؛  حمیده عباسعلی پس از کسب دومین مدال جهانی خود، اظهارکرد: با توجه به اینکه تیم مردان مدال‌های بسیاری را در رقابت‌های جهانی اتریش کسب کرده‌اند، توقع من این است که مدال من پشت این مدال‌ها مخفی نشده و دیده شود.
وی به نخستین حضور خود در رقابت‌های جهانی اشاره و خاطرنشان کرد: سال 2014 برای نخستین بار به رقابت‌های جهانی اعزام شدم و مدال نقره را کسب کردم و امسال نیز برای دومین بار متوالی توانستم در رقابت‌های جهانی مدال کسب کنم، باید نگاه‌ها تغییر کند. شرایط برای تمرین کردنم سخت است، من برای انجام تمرین‌های اختصاصی‌ام باشگاه مناسبی ندارم. اگر باشگاه مناسبی در اختیار داشته باشم می توانم در شرایط بهتری تمرین کنم و خود را برای رقابت های پیش رو و المپیک بهتر آماده کنم.
عباسعلی در ادامه افزود: توقع من از خودم کسب مدال طلا بود اما شرایط به گونه‌ای پیش رفت که این اتفاق رخ نداد شاید حکمتی در آن بود که به من نشان دهد باید تلاش بیشتری کنم. شرایط ایده‌آلی از نظر بدنی و جسمانی نداشتم.
دارنده‌ی مدال برنز جهانی به آسیب خود در سوئیس اشاره و خاطرنشان کرد: در تورنمنت سوئیس آسیب دیدگی من تشدید شد و واقعا شوک‌زده شدم و باعث شد عملکرد من برای مدتی در تمرین‌ها کاهش یابد و بیشتر از نظر ذهنی خودم را برای رقابت‌های جهانی آماده کنم.
عباسعلی در ادامه گفت: مدال برنز جهانی واقعا ارزشمند است. من در نیمه نهایی با رای داوران بازی را واگذار کردم، مانند اکثر ملی‌پوشان که با رای داوران مغلوب حریف خود شدند. شاید دلیل اینکه داوران رای به حریفان ما دادند شناخت بیشتر از آن‌ها بود. اگر مسابقه تدارکاتی شرکت می‌کردیم می‌توانستیم حریفان را محک و ارزیابی کنیم. من برای طلا برنامه‌ریزی کرده بودم ولی نشد، حال باید گام بلندتری بردارم و دست از تلاش برندارم تا به هدف خود دست یابم، من تشنه طلا هستم.
عباسعلی درباره رقابت‌های کومیته تیمی و دیدار مقابل تیم هلند، اظهار کرد: در کومیته تیمی، کار گروهی است که  جواب می‌دهد و نمی‌توان یک نفر را دلیل باخت تیم دانست، ممکن است یک بازیکنی با توجه به آسیبی که دارد نتواند خوب بازی کند. من با وجود آسیب دیدگی ام و همچنین با توجه به اینکه روز بعد از رقابت‌هایِ کومیته تیمی، باید در بخش انفرادی برای کسب مدال برنز  مبارزه می‌ کردم، باید بسیار مراقب آسیب دیدگی خود می‌بودم، به همین دلیل تصمیم گرفتم برای اینکه آسیب دیدگی‌ام تشدید نشود مقابل تیم هلند بازی نکنم، نه اینکه نخواهم به تیم کمک نکنم، چرا که تمام اعضای تیم خوب بودند و نفر جایگزین من نیز وجود داشت.
نایب قهرمان رقابت‌های جهانی سال 2014 درباره مسمومیت خود نیز گفت: قبل از اعزام به رقابت‌های جهانی سرما خوردم و حدود سه روز پیش از شروع مسابقه‌ها دچار مسمومیت غذایی شدم، شرایط ایده‌آل و چیزی برای از دست دادن نداشتم و باید تلاش می‌کردم تا با تمام  مشکلاتی که هست بتوانم حداقل مزد زحمات خود را بگیرم.
عباسعلی مدعی است نباید توقعی را که از تیم مردان دارند از تیم زنان نیز داشته باشند و تصریح کرد: باید بررسی‌ شود که چه اتفاقی رخ داده است که بانوان ما با توجه به پتانسیلی که دارند نمی‌توانند مدال کسب کنند؟ باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای بانوان انجام شود. تا به امروز به بانوان اهمیت داده شده است ولی باید توجه بیش تری شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.