درخواست قربانی اسیدپاشی اصفهان از ظریف

وضعیت بینایی سهیلا جورکش، یکی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان، این روزها در مرحله‌ای حساس قرار دارد و آنطور که مادر وی می‌گوید: سهیلا باید برای ترمیم شبکیه چشم چپ، به خارج از کشور اعزام شود، بنابراین از مسئولان به ویژه وزرای بهداشت و خارجه درخواست داریم تا مساعدت‌های لازم را در این باره به عمل آورند.

به گزارش ستاره ها؛ مادر سهیلا جورکش گفت: سهیلا بعد از یکسال نابینایی، به واسطه عملی که در اسپانیا برای کار گذاشتن دوربینی در چشم او انجام شد، شش ماه بینایی داشت ولی نتوانستند این دوربین را نگهدارند، به همین دلیل به ایران برگشتیم.

مطلب تصادفی
 
درخواست قربانی اسیدپاشی اصفهان از ظریف 
 

او ادامه داد: 10 روز بعد از اینکه به ایران بازگشتیم، چشم سهیلا سوزش و خارش پیدا کرد و انگار سفید شده بود. شب عید قربان جراحی روی چشم چپ انجام شد. در این دو ماه هم به صورت مدام برای معاینه به تهران می آمدیم. یک روز صبح، سهیلا دید که ترک‌هایی جلوی چشمش می‌آید و لکه‌ای سیاه جلوی چشمش ایجاد شده است، این لکه هرروز هم بیشتر می‌شد. متوجه شدیم شبکیه پاره شده‌است. پزشکان گفتند که چشم قرنیه ندارد و همچنین نمی‌توانند شبکیه را با لیزر ترمیم کنند به همین دلیل باید حتما اعزام شود. الان 50 روز است که این شبکیه از دست رفته و لکه سیاهی چشم سهیلا هر روز بیشتر می‌شود.

مادر سهیلا همچنین گفت که چشم راست دخترش از دست رفته و امیدی برای بازگشت دید آن وجود ندارد. به دستور وزیر بهداشت حتما باید خارج از کشور عمل شود، اما هنوز پزشک معالج او انتخاب نشده است. همه پزشکان می‌گویند اگر دیرتر جراحی شود شبکیه کامل از دست می‌رود . روند این اعزام حدود دو تا سه ماه طول می‌کشد؛ به همین خاطر مسئولین به ویژه آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه فکری برای سهیلا کنند که حتما به صورت فوری اعزام شود.  این چشم تنها امید او است و هرروز وضعیت بدتری نسبت به روز قبل پیدا می‌کند. از مردم التماس دعا داریم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.