ابتلای ۱۴۱۱ فرد جدید/با روند صعودی بهبودیافتگان به۸۳۷۶ نفر رسیدند

سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در کشور اعلام کرد.

به گزارش ستاره‌ها و به نقل از مهر، کیانوش جهانپور بعد از ظهر دوشنبه به ارائه تازه‌ترین اخبار مربوط به کرونا در کشور پرداخت.

وی با اشاره به ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلاء به کرونا در ۵۶ آزمایشگاه تشخیص داده شده‌اند، گفت: تاکنون ۲۳۰۴۹ نفربه این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی افزود: تعداد بهبودیافتگان نیز با روند صعودی به ۸۳۷۶ نفر رسیده است.

جهانپور ادامه داد: متأسفانه ظرف روز گذشته تا ظهر امروز ۱۳۷ مورد جدید فوتی داشته‌ایم که در مجموع تعداد فوتی‌ها به ۱۸۱۲ نفر رسیده است.

جهانپور تاکید کرد: تا کنون بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده‌اند که بسیار ارزشمند است به همین دلیل طی روزهای آتی با افزایش آمار مبتلایان مواجه خواهیم شد.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور گفت: میانگین سنی مبتلایان حدود ۵۹ سال و میانگین سنی درگذشتگان نیز حدود ۶۴ سال بوده است و ۸۰ درصد مبتلایان را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند.

به گفته وی، ۵۸.۶ درصد افراد مبتلا را مردان و ۴۱.۴ درصد را زنان تشکیل می‌دهند، همچنین ۶۰ درصد جانباختگان مرد و مابقی زن هستند.

وی اظهار داشت: یک سوم افرادی که مبتلا شده‌اند یک بیماری زمینه‌ای داشته‌اند و ۱۲.۳ درصد از مبتلایان نیز در بخشهای مراقبت‌های ویژه و آی سی یو نگهداری می‌شوند.

دیگر مطالب

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!