دیدار ظریف و کری شنبه آینده در ژنو

سخنگوی وزارت خارجه گفت: وزیران خارجه ایران و آمریکا شنبه هفته آینده با یکدیگر در ژنو دیدار می‌کنند.

به گزارش ستاره ها، محمد جواد ظریف و جان کری در چارچوب مذاکرات هسته‌ای به طور دوجانبه در ژنو و در حالی‌که نگارش پیش‌نویس متن توافق هسته‌ای در حال انجام است با یکدیگر دیدار می‌کنند.مرضیه افحم در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تایید کرد که ظریف و کری شنبه هفته آینده به طور دوجانبه با یکدیگر در ژنو دیدار می‌کنند.
تاکنون پنج دور مذاکرات هسته‌ای میان معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 در وین و نیویورک صورت گرفته است و نگارش پیش‌نویس همچنان در جریان است. پیش از این وزیران خارجه ایران و آمریکا در حاشیه کنفرانس بازنگری ان‌پی‌تی در 2015 در نیویورک به طور دوجانبه با یکدیگر دیدار کردند.
وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه برای دیدار با همتای ایرانی خود و مذاکره و رایزنی پیرامون آخرین تحولات در نگارش متن پیش‌نویس وارد وین شد و قرار است فردا با هیات ایرانی و احتمالا با حضور نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات دیدار کند.
به نظر می‌آید دیدار ظریف و کری در حالی که حدود یک ماه تا پایان ضرب الاجل ده تیر باقی مانده است برای حل و فصل برخی اختلافات و نقطه نظرات در متن پیش‌نویس توافق باشد. بازرسی‌های آژانس و پذیرش پروتکل الحاقی و نیز چگونگی برداشته شدن تحریم‌ها دو موضوع اختلافی مهم میان ایران و 1+5 هستند.
ایران اعلام کرده است بازرسی‌های آژانس را بدون بازرسی از مراکز نظامی و مصاحبه با دانشمندان و متخصصان هسته‌ای‌اش قابل اجرا می‌داند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.