تازه‌های سرویس

گزارش

فیلم سیمرغ‌دار رضا عطاران هم توقیف شده!؟

در جلسه‌های مدیران سینمایی از چند فیلم نام برده می‌شود که بایگانی شده و مشکل نمایش آن‌ها صرفا با حذف چند سکانس برطرف نمی‌شود و گفته می شود فیلم سینمایی«روشن» نیز یکی از این فیلم هاست.

ماجرای لنگه کفشی که وسط شهر غنیمت بود!

قسمتی هر چند کوچک از یک مجسمه که شامل لنگه کفشی می‌شود، اولا با انتشار خبر به سرقت رفتنش و حالا با خبر جایگزین شدن بدون هماهنگی با هنرمند اثر ـ یعنی پرویز تناولی ـ دوباره حاشیه‌ساز شده و حالا گفته می‌شود قرار است این لنگه کفش جمع آوری شود.

سرنوشت بازیگران سریال «آینه عبرت» چه شد؟

سریال آینه عبرت یک مجموعه تلویزیونی ۵۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی محسن شاه محمدی بود که طی سال‌های ۶۶ تا ۷۳ تولید و از شبکه یک سیما پخش شد و به یکی از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی زمان خود بدل شد.

«کلیله و دمنه» متوقف نشده است

در پی انتشار اخباری مبنی بر توقف پخش سریال عروسکی «کلیله و دمنه» مرضیه برومند، تهیه‌کننده سریال اعلام کرد که چنین خبری صحت ندارد.

رئیس ساترا: «شهرک کلیله و دمنه» همچنان بدون مجوز پخش می‌شود

رئیس ساترا: فعلا انتشار سریال «شهرک کلیله و دمنه» متوقف نشده است. این سریال همچنان مجوز ندارد، اما برخی قسمت‌های نابه‌هنجار، اصلاح محتوایی شده است. البته هنوز همه ایرادهای محتوایی برطرف نشده لذا مجوز صادر نشده است.

رقابت سریال‌های تکراری با سریال‌های جدید ادامه دارد

نظرسنجی‌ها نشان از پایین آمدن درصد بیننده مخاطب تلویزیون دارد؛ سریال‌هایی که بودن یا نبودنشان خیلی دردی از مخاطب و اعتبار سیما دوا نمی‌کند اما خطری که خیلی به آن توجه نمی‌شود رقابت تنگاتنگ سریال‌های تکراری با سریال‌های جدید سیما است.

سریال های ناتمام شبکه نمایش خانگی!

مخاطبان مجموعه های شبکه نمایش خانگی در چند سال اخیر شاهد ناتمام ماندن چند سریال بوده‌اند؛ سریال‌هایی که بابت تماشای هر قسمت از آن پول پرداخت کردند.

مقایسه آمار فروش و تعداد مخاطبان سینمای ایران در دو دهه گذشته

از آن زمان که سینما اولویت سبد فرهنگی خانواده‌ها بود، زمان زیادی نمی‌گذرد. کافی است تا به آمار فروش و تعداد مخاطبان سینمای دهه ۸۰ و ۹۰ نگاهی بیاندازیم و ببینیم که این کالای فرهنگی چقدر در میان مردم مورد توجه بوده است.