جزئیات عملکرد حریف دوم استقلال/التعاون با پنج بازیکن خارجی می‌آید

آبی پوشان تهران در دومین دیدار آسیایی خود به مصاف حریفی از کشور عربستان می‌روند. تیمی که می‌توان آن را از تیم‌های نه چندان شناخته شده لیگ سعودی‌ها دانست.

به گزارش ستاره ها به نقل از مهر، «التعاون» تیم نه چندان شناخته شده عربستانی است که دوشنبه شب در مسقط میهمان آبی پوشان تهران است. این تیم بعد از تیم‌های الهلال، الاتحاد، الشباب، الاهلی و النصر، ششمین تیم عربستانی است که در لیگ قهرمانان آسیا با آبی پوشان دیدار خواهد داشت.

تیمی که در مقایسه با دیگر تیم‌های عربستانی اعتبار چندان بالایی ندارد و مهمترین هدفش در مسابقات این فصل لیگ قهرمانان، همین به دست آوردن اعتبار آسیایی است. اعتباری که با شکست دادن تیم های معتبری مثل استقلال می تواند برای این تیم به دست آید.
در پایان هفته نوزدهم لیگ برتر عربستان، التعاون بعد از تیم های الهلال، النصر، الاتحاد، الاهلی و الشباب در رده هفتم جدول رده بندی قرار گرفته است. این تیم از مجموع ۱۹ باری که در لیگ عربستان به میدان رفته ۷ بار به پیروزی رسیده است، ۳ بار بازی هایش با نتیجه مساوی به پایان رسیده است و ۹ بار نیز میدان را با شکست ترک کرده تا مجموع امتیازاتش به عدد ۲۴ برسد. فاصله امتیاز این تیم با صدر جدول ۲۳ امتیاز و با انتهای جدول تنها ۱۰ امتیاز است.
تیم التعاون در مجموع ۱۹ دیدارش ۲۵ بار موفق به گل زنی شده و در مقابل ۲۹ بار دروازه خود را بر روی حریفان باز شده دیده تا آوراژ گل این تیم هم «منفی ۴» باشد. این آمار نشان می دهد نقطه ضعف این تیم در خط دفاعی به مراتب پر رنگ تر از نقطه قوت این تیم در خط حمله اش می باشد.
حریف امشب آبی های تهران آخرین باری که در لیگ عربستان به میدان رفته اند، پنجشنبه ۲۸ بهمن بود که در یک دیدار خارج از خانه موفق شدند تیم «الفاتح» را با نتیجه دو بر صفر مغلوب کنند. این تیم اولین دیدار آسیایی اش را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت و موفق شد در یک دیدار خانگی حریف ازبک خود را یک بر صفر مغلوب نماید.
التعاون از مجموع ۱۹ دیداری که در لیگ برتر عربستان داشته، ۹ بار در خانه خود به میدان رفته که حاصل این ۹ بازی خانگی ۴ پیروزی، ۲ مساوی و ۳ شکست است. ضمن این که آنها در خانه خود ۱۲ بار گل زنی کرده‌اند و ۱۰ بار هم گل خورده‌اند و کلا ۱۴ امتیاز کسب کرده‌اند.
این تیم در بازی‌های خارج از خانه به هیچ وجه شرایط مناسبی ندارد و از مجموع ۱۰ باری که خارج از خانه به میدان رفته، تنها ۳ پیروزی و یک تساوی به دست آورده و در مقابل ۶ بار طعم شکست را چشیده است. این تیم خارج از خانه ۱۳ گل زده در برابر ۱۹ گل خورده دارد و مجموع امتیازاتش از بازی های خارج از خانه از عدد ۱۰ تجاوز نمی‌کند. همه این آمارها نشان می‌دهد این تیم خارج  از خانه بسیار آسیب پذیر است و پیروزی استقلال در این دیدار نمی‌تواند خیلی دور از دسترس باشد.
زرد و مشکی پوشان عربستانی ۵ بازیکن خارجی در اختیار دارد که کلیدی ترین مهره‌های آن محسوب می‌شوند. ۵ بازیکن خارجی از ۵ کشور رومانی، پرتغال، سوریه، برزیل و هلند. ۵ بازیکنی که معدل سنی آنها هم نسبتا بالاست و به جز یکی مابقی بالای ۳۰ سال هستند.
۱- لوسین سن مارتین؛ هافبک ۳۲ ساله اهل کشور رومانی. این بازیکن بازیساز اصلی تیم التعاون است و در سیستم پایه ۱-۳-۲-۴ این تیم، نقش هافبک پشت مهاجم را بازی می کند. به احتمال زیاد علیرضا منصوریان روی مهار این بازیکن برنامه ریزی دارد چرا که به خوبی می‌داند اغلب حملات این تیم با طراحی وی انجام می‌شود. ضمن این که بیشتر ضربات شروع مجدد این تیم هم توسط همین بازیکن با تجربه زده می‌شود.
۲- ریکاردو ماچادو؛ هافبک دفاعی ۲۸ ساله و پرتغالی تیم التعاون که با قراردادی به ارزش ۷۰۰ هزار یورو از تیم دینامو بخارست به استخدام این تیم در آمد و در سیستم پایه ۱-۳-۲-۴ التعاون، نقش هافبک دفاعی را بازی می‌کند. این بازیکن بلند قامت است و با فیزیک مناسبش بیشتر در کارهای دفاعی تیم مشارکت دارد و توان از کار انداختن هر هافبک بازی سازی را در سطح آسیا داراست.
۳- جهاد الحسین؛ مهاجم سوریایی تیم التعاون که گرچه معمولا در ترکیب ثابت این تیم قرار نمی‌گیرد، اما همواره حضوری ارزشمند بعنوان بازیکن جانشین در این تیم دارد. وی از تیم نجران با قراردادی به ارزش ۴۵۰ هزار یورو به تیم التعاون پیوست و در لیگ برتر عربستان هم گل های با ارزشی باری این تیم به ثمر رسانده است.
۴- ساندرو مانوئل؛ هافبک دفاعی ۲۸ ساله تیم التعاون که جوان ترین و گران ترین بازیکن خارجی تیم التعاون محسوب می شود. این هافبک دفاعی که قدرت بالایی در بازیسازی دارد  و پاس های طلایی او برای مهاجمان این تیم ذیقیمت است، از تیم سانتاکروز با قراردادی به ارزش ۸۵۰ هزار یورو به استخدام تیم التعاون در آمد. 
۵- مونیر الحمدوایی؛ مهاجم دو رگه هلندی – مراکشی این تیم با سابقه حضور در تیم هایی مثل ام‌صلال، آلکمار، مالاگا و فیورنتینا که با قراردادی به ارزش ۵۵۰ هزار یورو برای تیم التعاون بازی می‌کند. این بازیکن بهترین گل زن تیم التعاون نیز به حساب می‌آید. 
حریف امشب آبی پوشان تیمی است که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده و قدمتی معادل ۶۱ سال حضور در فوتبال عربستان، علیرغم دارا بودن بازیکنان قابل توجه خارجی، بر اساس آمارهای موجود تیم آسیب ناپذیری نیست. به خصوص در بازی‌های خارج از خانه‌اش. دیدار امشب برای این تیم یک بازی خارج از خانه به حساب می‌آید و آبی پوشان می‌توانند با توجه به نقاط ضعف این تیم به خصوص در قلب دفاعی و در مواجه شدن با بازیکنان کند این تیم در قلب دفاعی، ضربه یا ضربات نهایی خود را به این تیم وارد کنند و با کسب هر سه امتیاز به ظاهر خانگی گام بلندی به سوی صعود از مرحله گروهی بردارد. 
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.