مصرف زیاد ویتامین‌ها باعث پیشگیری از کرونا نخواهد شد

هیچ یافته علمی وجود ندارد که نشان دهد مصرف زیاد ویتامین‌ یا مکمل‌ها باعث پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا می‌شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:

هیچ مطالعه‌ای مبنی بر اینکه دریافت زیاد ویتامین‌ها می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا نقش داشته باشد، وجود ندارد.

شایعاتی وجود داشت در مورد «روی» که اگر زیاد مصرف شود باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد، این موضوع تکذیب شد و اکنون مجدد به حالت اولیه برگشته است.

شایعاتی هم وجود داشت که نشان می‌داد مصرف زیاد ویتامین C می‌تواند در افرادی که ناقل ویروس کرونا هستند، احتمال ابتلا را افزایش دهد، اما بعد‌ها این موضوع رد شد و هیچ یافته‌ای آن را تایید نکرد.

مصرف زیاد ویتامین‌ها شانس ابتلا به کرونا را افزایش نخواهند داد

افراد اگر رژیم روزانه خود را رعایت می‌کنند و دارای سیستم ایمنی قوی هستند و هیچ مشکل یا بیماری ندارند در حالت عادی الگوبرداری از برنامه رژیم غذایی کفایت می‌کند.

اگر فردی به بیماری زمینه‌ای مانند: فشار خون، دیابت، بیماری قلبی و … مبتلاست، حتی اگر به مصرف زیاد ویتامین یا مکمل اقدام کند باید بداند که با این روش نمی‌تواند از ابتلا به کرونا پیشگیری کند.

هیچ یافته علمی وجود ندارد که نشان دهد مصرف زیاد ویتامین‌ها یا مکمل‌ها شانس ابتلا به کرونا را افزایش خواهد داد.

یکی از ویتامین‌هایی که بر سیستم ایمنی بدن نقش دارد ویتامین D است که در صورت زیاد مصرف کردن مسمومیت ایجاد می‌کند و هفته‌ای یک بار خوردن دز ۵۰ هزار آن باعث ایجاد مشکل خواهد شد.

قرص ویتامین دی را کی بخوریم

ویتامین‌های گروه B و ویتامین C از مولتی ویتامین‌های محلول در آب هستند و زیاد مصرف کردن آن‌ها مشکل ایجاد نمی‌کند، اما مصرف زیاد ویتامین‌های محلول در چربی مشکل ساز خواهد شد.

از کجا بفهمیم چه ویتامینی کم داریم؟ - شبکه خبری العالم

ویتامین c - قوی ترین مکمل تقویت سیستم ایمنی بدن

اگر فردی مستعد ابتلا به سنگ کلیه باشد مصرف زیاد ویتامین C باعث ایجاد سنگ کلیه خواهد شد و شواهدی در این مورد وجود ندارد که به کرونا ارتباطی داشته باشد.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments