منبع اصلی درآمد خواننده‌ها قطع شد

با برچیده شدن بساط برگزاری کنسرت‌های موسیقی در اثر بحران کرونا، پول حاصل از بلیت‌فروشی که بخش عمده درآمد برخی از هنرمندان را تشکیل می‌داد نیز قطع شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایرنا؛ همه‌گیری ویروس کرونا تجارت موسیقی زنده را تعطیل کرده است.

برگزارکنندگان کنسرت، سالن‌ها، نوازندگان و خوانندگان در سراسر جهان بیش از ۵۰ هزار اجرا را به تعویق انداخته و یا لغو کرده‌اند.

براساس تخمین‌های مجله پل استار، اگر در نیمه دوم سال جاری میلادی خبری از اجراهای زنده نباشد، دستکم ۲.۸ میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش بلیت برای همیشه از دست خواهد رفت.

اگر تا پاییز هیچ اجرای زنده‌ای انجام نشود، ضرر حاصل از حذف درآمد فروش بلیط، به راحتی از مرز ۵ میلیارد دلار عبور خواهد کرد. و این در حالی است که اریک گارستی شهردار لس آنجلس از احتمال لغو تمامی رویدادهای بزرگ تا سال ۲۰۲۱ در این شهر خبر داده است.

سرنوشت کنسرت‌ها در ایران

در ایران نیز شرایط مشابهی وجود دارد.

تمام کنسرت‌های موسیقی در ایران از اسفندماه و با تشدید بحران شیوع کرونا در کشور، لغو شدند و تداوم این وضعیت به نظر مراجع ذی‌صلاح منوط شده است.

در جدیدترین تحولات، ظهر روز شنبه نشستی با حضور مدیر کل دفتر موسیقی، مدیر عامل خانه موسیقی، رییس مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری و نمایندگان سالن‌های برگزارکننده کنسرت با هدف هم‌اندیشی درباره تمهید مقدمات و شرایط ضروری برای برگزاری کنسرت، پس از بازگشایی سالن‌ها، در دفتر موسیقی برگزار شد.

در پایان این جلسه مقرر شد نمایندگان سالن‌ها پیشنهادها و شرایط خود را برای برگزاری کنسرت پس از بازگشایی سالن‌ها و اقداماتی را که از نظر بهداشتی برای سلامت افراد متعهد می‌شوند، ارائه کنند تا در جلسات آینده در این مورد تصمیم‌گیری شود.

 

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110