5 عارضه پوستی که نشانه ابتلا به کروناست

متخصصان پوست در مطالعه اخیرشان ۵ عارضه پوستی را شناسایی کردند که با بیماری کووید۱۹ در ارتباط است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ مطالعه‌ای روی ۳۷۵ بیمار در اسپانیاانجام شد تا چگونگی بروز بیماری کووید۱۹ ناشی از کروناویروسدر پوست مشخص شود.

به منظور انجام این بررسی از تمام متخصصان پوست در اسپانیا درخواست شد تا به شناسایی بیمارانی که بی‌دلیل دچار ضایعات پوستی در دو هفته گذشته شده‌اند و افرادی که به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده یا مشکوک بوده‌اند کمک کنند.

به گفته محققان، در ۱۹درصد موارد علائمی شبیه به سرمازدگی مشاهده شده که پوست ناحیه دست‌ها و پاها درگیر شده‌اند.

همچنین در ۹ درصد موارد بثورات وزیکولار مشاهده شد.

دراین عارضه پوستی تاول‌های کوچک که معمولا با خارش همراه هستند روی پوست ظاهر می‌شود.

همچنین در ۱۹ درصد موارد ضایعات پوستی به رنگ سفید یا صورتی مشاهده شد که معمولا با نام کهیر شناخته می‌شوند.

این ضایعات همراه با خارش است و می‌تواند در سراسر بدن پخش شود.

در ۴۷ درصد بثورات پوسـتی ماکولوپاپولر شناسایی شده که با برآمدگی‌های قرمز رنگ و کوچک روی پوست شناخته می‌شود.

محققان تأکید کرده‌اند که بثورات پوسـتی ماکولوپاپولر و کهیر عارضه‌های شایعی هستند و ممکن است بر اثر عوامل مختلفی ظاهر شوند، به همین دلیل نمی‌توانند در تشخیص بیماری کووید۱۹کمک‌کننده باشند.

همچنین در شش درصد موارد عارضه نکروز تشخیص داده شده است. این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که گردش خون در رگ‌های خونی پوست دچار اختلال شود. نکروز نشان دهنده مرگ زودهنگام بافت پوست است.

به گزارش اسکای نیوز، در این مطالعه آمده است این عارضه‌ها در بیماران سال‌خورده با موارد شدید کووید۱۹ مشاهده شده، اگرچه علائم بیماری در این گروه سنی نیز متفاوت بوده است.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110