در آستانه اکران آنلاین «حکایت دریا»؛ فرمان‌ آرا: فقط خداوند منصفانه با فیلم‌ها برخورد می‌کند

بهمن فرمان آرا بعد از آنکه سه سال برای اکران تازه‌ترین فیلمش «حکایت دریا» در انتظار ماند، سرانجام به اکران آنلاین تن داد.

به گزارش ستاره ها؛بهمن فرمان آرا بعد از آنکه سه سال برای اکران تازه‌ترین فیلمش «» در انتظار ماند، سرانجام به اکران آنلاین تن داد.

این هنرمند در آستانه اکران فیلم جدیدش می‌گوید:

باور دارم که فقط خداوند در برخورد با فیلم‌ها منصفانه عمل می‌کند؛ چون در هیچ یک از مدیران و مسئولان این انصاف را ندیده‌ایم.

فیلم ما سه سال پیش ساخته شد و مجوز نمایش گرفت ولی از آنجا که در سینمای ما فقط نورچشمی‌ها به‌راحتی می‌توانند اکران بگیرند و با توجه به اینکه تعطیلات سه چهار ماهه کرونایی سبب شد که فیلم‌های بسیاری در صف اکران بمانند، بهتر دیدیم به اکران آنلاین رضایت بدهیم تا اینکه یک سال و نیم دیگر در انتظار اکران بمانیم.

ترجیح دادم مردم زودتر فیلمی را که با این همه ستاره ساخته شده، ببینند بخصوص که در اکران آنلاین کمتر دزدی اتفاق می‌افتد.

او با یادآوری برخی از مشکلاتی که برای فیلم قبلی‌اش «دلم می‌خواد» رخ داده بود، اضافه کرد:

سانس‌های زیادی از اکران این فیلم دزیده شد و به نمایش‌های فیلم‌های دیگر اختصاص پیدا کرد.

البته در این زمینه مدرکی ندارم که این مساله طبق دستور بوده یا نه ولی هر چه بود سبب شد فیلمی را که به‌راحتی می‌توانست چندین میلیارد فروش داشته باشد، تکه پاره کنند.

کسی که برای برخی سازمان‌ها فیلم بسازد هر زمان اراده کند می‌تواند اکران نوروزی بگیرد اما چرخه معیوب اکران سبب سرنگونی فیلم‌هایی می‌شود که به خارج نرفته‌اند تا زن بی‌حجاب نشان دهند. به هر حال ما می‌خواستیم راه اصلی را برویم ولی با وضعیتی که در اکران فیلم‌ها وجود دارد، راه جدیدی را جایگزین کردیم.

این دل نگرانی وجود دارد که در دوران کرونایی آیین سینما رفتن و فیلم دیدن دسته‌جمعی از بین برود.اگر سالن‌های سینما باز شود، هیچ معلوم نیست مردم به سینما بروند.

به هر حال کرونا در سینما هم مشکل ایجاد کرده ولی این بار این سانسور از خداوند است که موجب تعطیلی سینماها شده و در دست مسئولان وزارت ارشاد نیست.

چون در اکران آنلاین مردم می‌توانند در خانه‌هایشان بنشینند و با حفظ سلامت خود، فیلم تماشا کنند، فکر کردیم این راه را برویم تا اینکه باز هم منتظر اکران در سالن باشیم و مثلا 5 سال از زمان ساخت فیلم بگذرد!

فاطمه‌ معتمدآریا، علی نصیریان، لیلا حاتمی، صابر ابر، علی مصفا، رویا نونهالی، داریوش اسدزاده، پانته‌آ پناهی‌ها ، اصغر پیران و بهمن فرمان آرا در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. 

قرار است این فیلم از روز پنجشنبه 15 خرداد ماه ساعت 22 از طریق سایت فیلمیو و نماوا نمایش داده بشود.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments