آخرین اخبار از سریال «ملک سلیمان نبی (ع)»/ آغاز قصه از زمان طالوت

بخش قابل توجهی از مرحله سی جی آی، جلوه های ویژه بصری با استفاده از هوش مصنوعی و … سریال «ملک سلیمان نبی» به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی انجام شده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ علاوه بر سریال های موسی و سلمان که یکی در مرحله تولید و دیگری هنوز به تولید نرسیده است، این روزها شهریار بحرانی در تدارک سریال «ملک سلیمان» است. سریالی که پیشترها نسخه سینمایی آن در سینماها اکران شده است.

سریال «ملک سلیمان نبی» قرار است در ۵۰ قسمت و به کارگردانی و نویسندگی شهریار بحرانی تهیه و تولید شود.

** از نسخه سینمایی تا سریال

فیلم سینمایی ملک سلیمان به سال ۸۷ برمی گردد.

در ابتدا قرار بر این بود که بلافاصله بعد از اولین نسخه سینمایی چند نسخه دیگر هم برای سینما ساخته و به اکران درآید اما در ادامه به دلیل عدم بودجه کافی محقق نشد.

** بحرانی: قصه از زمان طالوت و داوود نبی آغاز می شود

اما درباره قصه نسخه سریالی ملک سلیمان چند روایت شنیده شده است. بحرانی گفته است:« ادامه نسخه سینمایی آن را می سازیم.

بحث اصلی این سریال مُلک و حکومت داری الهی و الگویی است.

داستان این سریال از نظر زمانی کمی عقب‌تر از نسخه سینمایی است و از زمان طالوت و داوود نبی (ع) آغاز می‌شود.»

** از کودکی تا پایان حیات سلیمان نبی

این سریال از زمان کودکی سلیمان نبی آغاز و تا پایان حیات ایشان را در بر می‌گیرد و در خلال آن به صورت فلش بک موضوع ملک‌های سه گانه از زمان طالوت و داود (ع) تا پایان حیات سلیمان (ع) به تصویر کشیده می شود.

** حضور بازیگران سینمایی در سریال

در سریال ملک سلیمان هنوز مشخص نیست که بازیگران فیلم سینمایی در نسخه سریالی اش حضور دارند یا نه.

هرچند اگر قرار باشد تا بخش هایی از فیلم سینمایی در میان برخی از سکانس های سریال پخش شود، به طور حتم باید حتی المقدور از همان بازیگران استفاده کرد.

** گزینه ایفای نقش «سلیمان نبی» مشخص نیست

درهمین رابطه چندی پیش «امین زندگانی» که در فیلم سینمایی ملک سلیمان ایفاگر نقش حضرت سلیمان بود، از جزئیات تولید سریال ملک سلیمان اظهار بی اطلاعی کرد و در ادامه برای حضور در این سریال آمادگی خود را اعلام کرد.

** ساخت سرزمین سلیمان  در هاله ای از ابهام!

برای تولید این سریال قرار بود تا شهرک سینمایی انحصاری برای این سریال و لوکیشن هایش ساخته شود با نام «سلیمان لند» و طراحی های اولیه نیز توسط گروهی انجام شده بود.

با اینکه این سریال جزو سریال های الف ویژه تلویزیون به شمار می آید اما هنوز بودجه کافی و مورد نیاز برای این داستان مذهبی و تاریخی مهیا نشده است.

** استفاده از هوش مصنوعی در «ملک سلیمان»

برای اولین بار برای تولید یک سریال ایرانی از هوش مصنوعی استفاده خواهد شد؛ به گونه ای که کاراکترها با توجه به اطلاعاتی که شما به نرم افزار داده‌اید می‌توانند واکنش انجام دهند و حرکت کنند و حتی می تواند سخن بگوید و ابراز احساسات کند.

با استفاده از این ابزار هزینه‌ها و عوامل بسیاری که در تولید دخیل هستند کم می‌شود و همچنین هزینه ساخت لوکیشن‌های متعدد و بزرگ هم عملا حذف می‌شود و حتی ساخت لوکیشن‌هایی که به نظر ناممکن هست، ممکن می‌شود.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments