یک سال زندان برای عامل قاچاق «متری شیش و نیم»

سید جمال ساداتیان تهیه‌کننده فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» یکسال پس از انتشار نسخه قاچاق آن، از محکوم شدن عامل اصلی انتشار غیرقانونی این فیلم به یک سال زندان خبر داد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از مهر؛ عامل اصلی انتشار نسخه قاچاق فیلم «متری شیش و نیم» شناسایی و به گفته سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده این فیلم به یک سال حبس محکوم شده است.

نوروز ۹۸ بود که «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی به اکران عمومی درآمد. فیلم خیلی زود صدرنشین گیشه شد و تا پایان سال هم توانست عنوان «پرفروش‌ترین» فیلم غیرکمدی سال را از آن خود کند.

نسخه قاچاق فیلم اما به ناگاه و در زمانی که هنوز نمایشش به پایان نرسیده بود، سر از فضای مجازی و حتی سوپرمارکت‌ها و دستفروشان گوشه خیابان درآورد!

نکته عجیب هم این بود که این نسخه همان نسخه‌ای بود که برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر ارسال شده بود؛ با کیفیت پایین‌تر اما حاوی سکانس‌ها و صحنه‌هایی که برای رونمایی از فیلم در جشنواره، حذف شده بودند!

سرانجام شکایت ساداتیان و سازمان سینمایی چه شد؟

پس از یکسال سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده «متری شیش و نیم» درباره نتیجه شکایت از بانیان قاچاق «متری شیش و نیم» از صدور حکم خبر داد و گفت:

ما شخص اصلی را که فیلم را قاچاق کرده بود پیدا کردیم و براساس شکایت صورت گرفته او در حال حاضر به یک سال زندان محکوم شده است. همچنان هم منتظریم ببینیم که سرانجام اجرای این به کجا می‌رسد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!