«جواد عزتی» نخستین بازیگر ۲ میلیاردی سینما در سال ۹۹

فیلم سینمایی «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت در میان سایر فیلم‌های چرخه اکران یکه تازی می‌کند، در حالی که «خوب بد جلف:ارتش سری» با موضوعیت کمدی همچنان در حسرت فروش یک میلیاردی است، «شنای پروانه» به تازگی مرز دو میلیارد تومان فروش را پشت سر گذاشته است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ سینما پس از نزدیک به پنج ماه تعطیلی با اکران دو شش فیلم از ابتدای تیر ماه سال جاری آغاز به کار کرد اما تنها دو فیلم در این میان توانستند در چرخه اکران فروش نسبتا موفقی داشته باشند، فیلم سینمایی «خوب بد جلف» و «شنای پروانه» نمایندگان موفق سینمای پساکرونا محسوب می شوند.

فیلم سینمایی «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت اما در این میان یکه تازی می‌کند و به تازگی مرز دو میلیارد تومان فروش را پشت سر گذاشته است.

شنای پروانه از جمله آثار اکران نوروزی سال ۹۹ بود، شاید این فیلم در کنار «خوب بد جلف» می‌توانستند این روز‌ها جشن ۱۰ میلیاردی شدن خود را برگزار کنند، اما با وضعیت موجود هم عبور «شنای پروانه» از مرز دو میلیارد تومان فروش هم موفقیتی خوب به حساب می‌آید.

جواد عزتی، طناز طباطبایی، امیر آقایی، پانته‌آ بهرام، علی شادمان، نیره فراهانی، مهدی حسینی‌نیا، ایمان صفا، مه‌لقا باقری، نادر شهسواری و با معرفی آبان عسکری به ایفای نقش می‌پردازند.

کدام فیلم بیشترین سیمرغ بلورین سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد؟

فیلمنامه دارای یک هزارتوی خاص است، معمایی که هر لحظه بخشی از آن توسط شخصیت اصلی باز می شود اما در پایان مخاطب را به کلی کیش و مات می کند، روایت معمایی از یک قتل و پس از آن دلیل اقدامی که منجر به قتل شده به خوبی توسط فیلمنامه بسط و گسترش یافته و نقاط عطف را در محل هایی درست عرضه می کند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!