جشن تولد اختصاصی روی آنتن عمومی/ میزان فالوئر شرط حضور در رسانه ملی!

میزان فالوئر در فضای مجازی چه کمکی به انتخاب مجری می‌کند؟

گرفتن جشن تولد و گرفتنِ وقت بیننده به هر جهت، انگار جزئی از اصول برنامه‌سازان شده و به این نکته مهم فکر نمی‌کنند اینجا رسانه ملی است!

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛فیلمی در فضای مجازی پخش شده است که مربوط به مسابقه زنده تلفنی “برخط شو” شبکه 5 سیما است.

مسابقه‌ای که در فصل جدید خودش از فردی استفاده کرده که با استندآپ کمدی “خندوانه” دیده شد.

مثل خیلی از هم‌قطارانش خیلی زود به برنامه‌های تلویزیونی دعوت شد و بعد از راوی‌گری در مسابقه “خانواده با حال”، حالا در مسابقه “برخط شو” حضورش را شاهدیم.

در مسابقه “قرون به قرون” شبکه ایران‌کالا هم که خبرهای ابتدایی از آن منتشر شده، نام “مهسا ایرانیان” به عنوان مجری دیده می‌شود.

اولاً تلویزیون روی چه حساب و کتابی آنقدر به سمت اینستاگرامی‌ها رفته و آنتن را در اختیارشان قرار می‌دهد؛ فارغ از جولانِ در سریال‌ها، نوبت به گرفتن جشن تولد هم رسیده است. 

 

موضوع بر گرفتنِ وقت بیننده با گرفتن جشن تولد خصوصی در آنتن عمومی است.

سابقه گرفتن جشن تولد فقط به “مهسا ایرانیان” و برنامه “برخط شو” نمی‌رسد بلکه در برنامه‌های تلویزیونی دیگری هم از آنتن عمومی برای شادی‌های خصوصی بهره برده‌اند.

اگر می‌خواهیم مجری برنامه را شگفت‌زده کنیم و تولدش را تبریک بگوییم چه نیازی است در مقابل میلیون‌ها مخاطب این کار را بکنیم و یا وقت مخاطب را بگیریم که می‌خواهد بیننده مسابقه زنده تلفنی باشد نه جشن تولد خانم مجری!

پیش از این در برنامه‌های دیگری، شاهد جشن تولد سلبریتی‌ها، بازیگران و حتی مجریان برنامه بوده‌ایم و همه تقصیرها،‌ گردنِ این برنامه و مجری‌اش نیست.

این نکته را تهیه‌کنندگان و مدیران دلسوز تلویزیون باید درنظر داشته باشند که چقدر شرایط بودجه‌ای، مشکلات اقتصادی برنامه‌سازی و سریال‌سازی وجود دارد، هوشمندانه‌تر وارد میدان شوند. جلوی ورود بی‌رویه اینستاگرامی‌ها و تمرکز مجریان و برنامه‌سازان روی فضای‌مجازی را بگیرند.

تلویزیون نباید نگاهش به فضای‌مجازی باشد

تلویزیون نباید نگاهش به فضای‌مجازی باشد. وقتی مجری روی آنتن داد می‌زند تو رو خدا ما را از این پیج اعلام شده اینستاگرامی برنامه دنبال کنید. یا مجری دیگری می‌گوید الان گوشی‌تان را بردارید وارد پیج ما بشوید! همین الان بروید جواب‌تان را روی آنتن می‌دهم. این ارجاع دادن‌ها و پررنگ‌شدن‌ها چه معنی می‌دهد؟

نظرسنجی‌های صداوسیما نشان می‌دهد که ما به جز “عصر جدید” و “دورهمی” حرفی برای گرفتن نداریم

برنامه‌سازی به هر قیمتی در تلویزیون، بهتر از این نیست که هم وقتِ بیننده گرفته می‌شود و هم نظرسنجی‌های صداوسیما نشان می‌دهد که ما به جز “عصر جدید” و “دورهمی” حرفی برای گرفتن نداریم.

اینها تلویزیون را به عقب می‌برد و نمی‌توانیم آینده‌ای روشن را برای رسانه‌ملی تصور کنیم. این دست‌فرمان، دست‌فرمان خطرناکی است!

در کنار سلطه اسپانسرها امروز باید از سلطه اینستاگرامی‌ها ترسید

در کنار سلطه اسپانسرها امروز باید از سلطه اینستاگرامی‌ها ترسید. رسم غلطی که میان برخی از مدیران و تهیه‌کنندگان بوجود آمده که تو چقدر فالوور داری؟! هرچه قدر فالوور بیشتر، برنامه بیشتر و سریال بهتر.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!