فیفا با شکایت شفر، ۶ امتیاز از استقلال کم می‌کند

اگر وینفرد شفر به فیفا اعلام کند به‌رغم حکم صادره، هیچ پولی از طرف باشگاه استقلال به حسابش واریز نشده آنگاه ماجرا از حالت هشدار خارج می‌شود و سیاست‌های تنبیهی برای استقلال اعمال خواهد شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرورزشی؛ اگر بحث شفر بلافاصله پس از ماجرای بویان در فیفا مطرح شود، دردسر‌هایی برای باشگاه استقلال ایجاد خواهد کرد که تبعات آن می‌تواند برای مدت‌ها گریبانگیر فوتبال ایران شود.

در همین خصوص روز گذشته اطلاعات جدیدتری مطرح شد که نشان می‌دهد قضیه تا چه اندازه جدی است.

*شکایت پشت شکایت

در مورد ماجرای شکایت شفر از استقلال، طرف ایرانی در دادگاه کمیته انضباطی فیفا محکوم شده که باید مبلغ ۵۵۰ هزار دلار به سرمربی اسبق خودش بپردازد ولی این اتفاق هنوز رخ نداده است.

واقعیت امر این است که اگر این مربی به فیفا اعلام کند به‌رغم حکم صادره، هیچ پولی از طرف باشگاه استقلال به حسابش واریز نشده آنگاه ماجرا از حالت هشدار خارج می‌شود و سیاست‌های تنبیهی برای استقلال اعمال خواهد شد.

*کسر امتیاز!

نپرداختن دستمزد شفر شرایطی کاملاً متفاوت با شکایت بویان ایجاد خواهد کرد.

یک مقام آگاه به امور حقوق بین‌الملل در فوتبال پیرامون تبعات عدم پرداخت ۵۵۰ هزار دلار به شفر یا توافق نکردن با این مربی می‌گوید:

مدیران باشگاه استقلال مدعی‌اند که پول بویان را حاضر کرده‌اند و حتی اگر به واسطه شکایت این بازیکن از سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم شوند، باز هم بلافاصله پس از تسویه‌حساب با او پنجره‌ها برایشان باز خواهد شد!

حتی اگر چنین ادعایی را قبول کنیم، داستان شفر همچنان خطرناک است به دلیل آنکه اگر بلافاصله پس از محرومیت استقلال از نقل و انتقالات بابت شکایت بازیکن اسبق خودش، شفر نیز به فیفا نامه نوشته و آن‌ها را در جریان عدم دریافت دستمزد خودش قرار دهد، آنگاه کمیته انضباطی این ارگان به فدراسیون فوتبال ایران دستور خواهد داد تا در قدم اول ۳ امتیاز بابت بدقولی استقلال از امتیازات این تیم در فصل جاری کسر کند و اگر این باشگاه نتواند در ضرب‌الاجل جدید تعیین شده دستمزد شفر را بپردازد، آنگاه امتیازات کسر شده تا عدد شش هم افزایش پیدا خواهد کرد!

نکته تلخ در رابطه با کاهش امتیازات این است که برخلاف پنجره‌های نقل و انتقالاتی، اگر امتیاز از تیمی کم شود، دیگر امکان بازگرداندن آن وجود ندارد.

البته این نکته را هم فراموش نکنید که اگر استقلال قضیه را حل و فصل کند و داستان پنجره‌ها همان‌طور که مدیران این باشگاه می‌گویند جلو برود، شاید در صورت شکایت شفر، قضیه کسر امتیاز منتفی شده و بار دیگر همان بحث محرومیت استقلال از جذب بازیکنان جدید در دستور کار فیفا قرار بگیرد.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments