توییتر از این پس لینک محتوای نفرت‌پراکنی و خشونت‌آمیز را مسدود می‌کند

سران توییتر اعلام کردند برای سالم‌ترشدن محیط این شبکه‌ی اجتماعی با افرادی برخورد خواهند کرد که لینک محتوای نفرت‌پراکنی و خشونت‌آمیز را به‌اشتراک می‌گذارند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از زومیت؛ توییتر از شبکه‌های اجتماعی بسیار تأثیرگذار در جامعه‌ی جهانی است که در آن، کاربران درباره‌ رویدادها و اتفاقات مختلف دیدگاه‌هایشان را ارائه می‌دهند و آن را با دیگران به‌اشتراک می‌گذارند.

بااین‌حال، افرادی نیز در این شبکه اجتماعی یافته می‌شوند که محتوای خشونت‌آمیز یا سخنانی پر از نفرت درباره‌ی مسائل مختلف را منتشر می‌کنند.

مدتی است که توییتر با استفاده از هوش مصنوعی و بررسی کلمات استفاده‌شده در توییت کاربران، نوع آن را بررسی می‌کند و اگر توییتی با قوانین این شبکه‌ی اجتماعی مغایرت داشت، لینک توییت مدنظر به ناظران توییتر ارسال می‌شود؛ اما بررسی لینک‌های به‌اشتراک گذاشته‌شده کمی دشوارتر است.

توییتر در نظر دارد هرگونه لینکی که به محتوای آسیب‌رسان ختم می‌شود، نه‌تنها مسدود کند؛ بلکه ناشر آن نیز دسترسی به حساب کاربری خود را از دست بدهد.

اقدامات جدید توییتر باعث خواهد شد کار برای افرادی سخت‌تر شود که لینک‌های محتوای آسیب‌رسان ازجمله سخنان نفرت‌آمیز درباره‌ مسائل مختلف ازجمله قومیت و نژاد یا ترویج خشونت را در توییتر به‌اشتراک می‌گذارند.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments