راز اینستاگرام 223 میلیونی کریس رونالدو

فالوئرهای میلیونی کریستیانو رونالدو در اینستاگرام به نظر می‌رسد آنچنان هم به فوتبال علاقه ندارند. رونالدو و هم‌تیمی‌هایش شاید توانسته باشند قهرمان سری A شوند تا این پرتغالی هفتمین مدال قهرمانی لیگ و سی و دومین جامش را بالای سر ببرد اما تصویر او که به اتومبیل بوگاتی‌اش تکیه داده بود را 10 میلیون نفر بیشتر لایک کردند تا تصویرش با جام قهرمانی.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فوربز؛ 233 تصاویر بازی رونالدو برای یوونتوس را حدود 6 میلیون نفر لایک می‌کنند که واقعاً زیاد به نظر می‌رسد.

اما این تنها 2 تا 3 درصد فالوئرهای او هستند. این تصاویر تنها به اندازه پست‌های تبلیغاتی او برای شامپو و محصولات بهداشتی محبوبیت دارند.

سلفی‌ها و عکس‌هایی که از خودش در کنار خانواده می‌گذارد یا در باشگاه بدنسازی مشغول فعالیت است، خیلی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و تقریباً دو برابر هواداران فوتبالی را درگیر می‌کند.

جورج کویل کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می‌گوید:

«رونالدو می‌تواند تا آخر عمرش یک اینفلوئنسر باشد اگر بخواهد و البته میل به ادامه فوتبال نداشته باشد و بازهم میلیون‌ها دلار درآمد داشته باشد.

اما تعداد آنهایی که در فوتبال تخصص دارند و مثل او تأثیرگذاری در شبکه‌های اجتماعی را به عنوان حرفه دوم انتخاب کرده‌اند، خیلی کم است.»

درآمد رونالدو از شبکه‌های اجتماعی یکی از دلایلی بود که باعث شد نخستین فوتبالیستی شود که به درآمد یک میلیارد دلار می‌رسد.

توانایی او در به حداکثررساندن این درآمدها چشم‌اندازی از آینده برای او به تصویر می‌کشد و البته نگرشی درباره تغییر مدل‌های مالی فوتبال ارائه می‌کند.

کریستیانو رونالدو: کانال رسانه‌ای

مطمئناً یووه به دنبال جذب بخشی از مبلغ پرداختی‌اش برای فروش دوباره این بازیکن 33 ساله نبوده و در واقع می‌خواسته یک سرمایه ورزشی را جذب کند: رونالدو یک کانال رسانه‌ای است که به تنهایی بیشتر از کل یوونتوس قدرت جذب دارد.

حساب اینستاگرام رونالدو بیشتر پاداشی برای باشگاه یوونتوس است.

یک سال قبل از آنکه رونالدو به یوونتوس بیاید، هر بازی بیانکونری به طور متوسط 8/1 میلیون نفر بیننده داشت که کمتر از یک درصد مخاطبان اینستاگرام CR7 هستند.

واکنش در شبکه‌های اجتماعی نسبت به انتقال او از رئال مادرید به یوونتوس متفاوت بود اما مهم‌تر این بود که ارزش مالی باشگاه تورینی به شدت بالا رفت.

وقتی شایعه رفتن او به یوونتوس قوت گرفت، ارزش سهام باشگاه حدود 15 درصد افزایش پیدا کرد و حتی ادعا شد او 300 میلیون یورو به بالارفتن ارزش باشگاه در بازار کمک کرده.

حساب اینستاگرام او بیشتر پاداشی برای باشگاه است.

اینستاگرام در برابر فوتبال

در همه سطوح فوتبال، جریان درآمدهای دیجیتال جایگزین شیوه کسب درآمد باشگاه‌ها شده‌اند.

در سوی دیگر این طیف منچستریونایتد است که توانست رشد اقتصادی قابل توجهی را با استفاده از پلتفرم‌های دیجیتال ثبت کند.

درآمد تبلیغات که بیشتر آن آنلاین است، نیمی از گردش مالی برخی از بزرگترین باشگاه‌های جهان را تشکیل می‌دهد.

اهمیت آن با شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که در پخش‌های زنده به وجود آمده، خیلی بیشتر هم شده است.

کریستیانو رونالدو در برابر سوپربول

نقطه اوج شبکه‌های اجتماعی ستاره‌هایی مثل رونالدو این است که غول‌های سنتی بازار ورزشی را شکست دهند.

سوپربول را قله تبلیغات ورزشی می‌دانند و کمپانی‌ها محصولات خود را در تبلیغات گرانقیمت حین این مسابقه برای اولین بار به نمایش می‌گذارند.

میزان مخاطبان آن در سال 2020 برابر 9/99 میلیون نفر بوده که نصف اینستاگرام کریستیانو رونالدو است.

قرارداد رونالدو با یوونتوس فصل بعد تمام می‌شود. احتمالاً در 36 سالگی این آخرین قرارداد بزرگ او باشد. اگر استعدادش رو به زوال بگذارد، آن 233 میلیون نفر می‌توانند همچنان جیب‌های او را پر کنند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!