حمایت مالی مرکز ملی سینمای فرانسه از « یک قهرمان » فرهادی

کمپانی ممنتو که آثار اخیر اصغر فرهادی را پخش و برخی از آنها را نیز به طور مشترک تهیه کرده است، مدتی پیش پروژه «یک قهرمان» فیلم جدید این کارگردان را به بخش حمایت از فیلم‌های خارجی مرکز ملی سینمای فرانسه ارایه کرده بود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از بانی فیلم؛ کمپانی ممنتو که آثار اخیر اصغر فرهادی را پخش و برخی از آنها را نیز به طور مشترک تهیه کرده است، مدتی پیش پروژه «یک قهرمان» فیلم جدید این کارگردان را به بخش حمایت از فیلم‌های خارجی مرکز ملی سینمای فرانسه ارایه کرده بود.

کارگردانان کشورهای گوناگون هر ساله می‌توانند پروژه‌های خود را به همراه سناریوی فیلم‌های‌شان به زبان فرانسه یا انگلیسی به بخش «کمک به سینماهای جهان» ارایه کنند تا در صورت پذیرفته شدن از کمک مالی این مرکز برای ساخت فیلم بهره‌مند شوند.

این پروژه‌های سینمایی حتما باید از طریق یک کمپانی فرانسوی به مرکز ملی سینما ارایه شوند تا آن کمپانی عنوان ضامن اجرایی تولید فیلم، بودجه مرکز در اختیارش قرار گیرد.

«یک قهرمان» پروژه جدید اصغر فرهادی از طرف کمپانی ممنتو، به مرکز ملی سینمای فرانسه معرفی شده است.

پیش از این برخی از کارگردانان سینمای ایران از جمله محسن مخملباف، عباس کیارستمی، رفیع پیتز و اصغر فرهادی از کمک‌های مالی مرکز ملی سینمای فرانسه استفاده کرده بودند.

گفتنی‌ست اصغر فرهادی فیلم جدیدش را در شیراز کلید زده اما بنا به دلایل نامعلوم، هنوز اطلاعات بیشتری در مورد تولید «یک قهرمان» منتشر نشده است!

1 1 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments