قابلیت جدید Stories Map به مناسبت ۱۰ سالگی اینستاگرام

اینستاگرام به مناسبت تولد ۱۰ سالگی این شبکه اجتماعی از قابلیت‌های جدیدی از جمله Stories Map، نمادهای سفارشی و موارد دیگر رونمایی می‌کند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ اینستاگرام امروز با راه اندازی چندین ویژگی جدید، از جمله “Stories Map”، تولد ۱۰ سالگی خود را جشن می‌گیرد.

از قابلیت‌‌های جدید اینستاگرام می‌توان به ارائه یک نمایه از استوری‌هایی که در سه سال گذشته به اشتراک گذاشته شده، برطرف شدن ایرادات قبلی و بروزرسانی خرید از IGTV اشاره کرد؛ حتی مجموعه‌ای از نماد‌های سفارشی برای کسانی که به تازگی به اینستاگرام آمده اند را معرفی کرده تا صفحه اصلی خود را دوباره طراحی کنند.

قابلیت تنظیم لوگوی اینستاگرام در هوم اسکرین

همچنین اینستاگرام به مناسبت ۱۰ ساله شدن خود نماد‌های جدید برنامه اینستاگرام را منتشر کرد، با به روزرسانی این برنامه، کاربران اینستاگرام در iOS و Android می‌توانند طیف وسیعی از نماد‌ها در رنگ‌هایی با سایه‌های نارنجی، زرد، سبز، بنفش، سیاه، سفید و موارد دیگر را انتخاب کنند. در صورت تمایل به احساس نوستالژیک‌تر، چندین نسخه از نماد‌های کلاسیک نیز وجود دارد.

یادآوری خاطرات با ویژگی Stories Map

ویژگی جدید Stories Map یک نقشه و تقویم خصوصی از استوری‌هایی که طی سه سال گذشته به اشتراک گذاشته‌اید را معرفی می‌کند، بنابراین می‌توانید لحظات مورد علاقه خود را مرور کنید.

اگرچه این ممکن است باعث تعجب برخی از کاربران شود که فکر می‌کردند ماهیت زودگذر Stories به مرور زمان از سرور‌های Facebook حذف شده‌اند، اما این اولین بار نیست که اینستاگرام استوری‌ قدیمی شما را برای ایجاد ویژگی جدید حفظ می‌کند.

به عنوان مثال “Story Highlights” اینستاگرام که برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، به کاربران امکان می‌دهد برای برخی از استوری‌های خود محلی دائمی ایجاد کنند.

قابلیت جدید Stories Map به مناسب ۱۰ سالگی اینستاگرام

امکان حذف کامنت‌های مشابه در نسخه جدید اینستاگرام

دو ویژگی جدید دیگر نیز با آخرین نسخه عرضه شده‌اند، اولین مورد، که به صورت آزمایشی آغاز شده، به طور خودکار نظرات مشابه نظرات قبلی را که قبلا گذاشته شده‌اند را مخفی می‌کند.

اگر کاربر قصد مشاهده کامنتی که از  پست حذف شده را داشت، می‌تواند روی برچسب “مشاهده نظرات پنهان” ضربه زده و کامنت‌های پاک شده را مشاهده کند.

قابلیت جدید Stories Map به مناسب ۱۰ سالگی اینستاگرام

این ویژگی تا حدی شبیه ویژگی “پنهان کردن پاسخ” توئیتر است که سال گذشته در سطح جهانی راه اندازی شد.

مانند توئیتر، این ویژگی اظهارات نامناسب را در پشت یک بخش اضافی قرار می‌دهد، که ظاهرا به پاکسازی این نوع محتوا کمک می‌کند، زیرا ممکن است کمتر دیده شود.

هشدار برای توهین کنندگان در کامنت

اینستاگرام می‌گوید: هنگامی که افراد به طور مکرر سعی در ارسال اظهارات توهین آمیز دارند، اینستاگرام هشدار جدیدی را به آن‌ها می‌دهد.

در حال حاضر، اینستاگرام یک ویژگی مجهز به هوش مصنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد که با دادن فرصت انعکاس و ایجاد تغییرات قبل از ارسال، به افراد اطلاع می‌دهد که چه موقع نظرات آن‌ها توهین آمیز تلقی می‌شود.

اکنون این ویژگی توهین کنندگان را هدف قرار خواهد داد و به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد لحظه‌ای تامل کرده و در مورد سخنان خود و عواقب احتمالی فکر کنند.

در حال حاضر، اینستاگرام هنگام نوشتن نظر با کمک ویژگی مجهز به هوش مصنوعی هشداری به کاربر داده و تغییراتی را قبل از ارسال نظر انجام خواهد داد، سپس به افراد اطلاع می‌دهد که چه موقع نظرات آن‌ها توهین آمیز تلقی می‌شود.

قابلیت جدید Stories Map به مناسب ۱۰ سالگی اینستاگرام

اینستاگرام اعلام کرد بیش از یک میلیون پست ذکر شده با عنوان “meme” به صورت روزانه در شبکه اجتماعی آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود، ۵۰ درصد از کاربران روزانه یک ویدیو را در اینستاگرام مشاهده می‌کنند و بیش از ۹۰۰ میلیون نظر با استفاده از ایموجی‌ها روزانه ارسال می‌شود؛ گفتنی است یک فرد متوسط ۳ برابر بیشتر از ارسال نظر، در دایرکت پیام ارسال می‌کند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!