خداحافظ مخاطب! خداحافظ اثرگذاری!/ باخت-باخت نتیجه مهاجرت چهره‌های تلویزیونی

از اواسط سال ۹۴ موج مهاجرت به ترکیه بین برخی برنامه‌سازان تلویزیونی شکل گرفت و رفت‌وآمدهای بازیگران به این کشور هم زیاد شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فرهیختگان؛ از اواسط سال ۹۴ موج مهاجرت به ترکیه بین برخی برنامه‌سازان تلویزیونی شکل گرفت و رفت‌وآمدهای بازیگران به این کشور هم زیاد شد.

شاید ابتدا کسی باور نمی‌کرد کارگردان‌هایی مثل مهدی مظلومی یا سعید ابراهیمی‌فر در شبکه‌ای که به خراب کردن بنیان خانواده مشهور شده، حاضر به ساخت سریال شوند. اما بعد از چند نمونه سریال و  برنامه‌سازی که موفقیتی نداشت، آهنگ بازگشت و پشیمانی بازیگرانی که رفته بودند، شدت گرفت.

شادمهر عقیلی، محسن نامجو، حمید طالب‌زاده، تتلو، ساسی مانکن و این اواخر مانی رهنما در موسیقی، مزدک میرزایی و مهدی رستم‌پور در حوزه اجرا و خبرنگاری و پردیس افکاری، شبنم طلوعی، حنانه شهشهانی، مانی کسراییان، روناک یونسی و گلشیفته فراهانی در حوزه سینما و تلویزیون نمونه‌هایی هستند از چهره‌هایی که هرکدام با جایگاه و اندازه خودشان ترجیح دادند هجرت کنند و در این مجال نگاه عمیق‌تری به برخی چهره‌های شاخص رادیو و تلویزیون داریم که طی سال‌های اخیر قید کارکردن در ایران را زدند.

**مزدک میرزایی

«مزدک میرزایی» از گزارشگران فوتبال، پس از برنامه‌سازی در شبکه «ایران‌اینترنشنال» ، برخلاف سابقه قابل دفاعش، نتوانست مرجع فوتبالی شود.

**فرشید منافی

«فرشید منافی» از مشهورترین صداهای رادیوی ایران که در بیست سالگی به عنوان استعدادی در ایران درخشید، ۳۱ سالگی رفت و اکنون در ۴۱ سالگی یک چهره معمولی و حتی فراموش‌شده است

**سیدمحمد حسینی

«سیدمحمد حسینی» یک مجری مسلط و محبوب در دهه ۷۰ تلویزیون بود اما در دهه ۹۰ به چنان حقارتی رسید که مردم را دعوت به آتش زدن مساجد می‌کرد. او با وجود نداشتن چارچوب و خط‌قرمز‌های مرسوم رسانه‌های خارج از ایران هم هرگز نتوانست حتی ذره‌ای از محبوبیت‌ها و موفقیت‌هایی راکه در داخل کشور به دست آورده بود، تکرار کند.

**مهدی مظلومی

«مهدی مظلومی» کارگردان موفق و مشهور تلویزیون در دهه ۸۰ از ایران به مقصد «جم» رفت، وقتی به ایران بازگشت و چندین کار ساخت، هیچکدام حرفی برای گفتن نداشتند.

 

1.5 2 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments