وضعیت فیلم “مولانا” حسن فتحی مخاطره آمیز است!

فرهاد توحیدی یکی از نویسندگان فیلمنامه فیلم «مست عشق»، خبر پخش جهانی این فیلم را از سوی سرمایه‌گذار ترک، ناقض حقوق مولف می‌داند و تاکید می‌کند که پیگیری حقوقی برای حل این مساله آغاز شده و اگر لازم باشد از وزارت امور خارجه هم تقاضای کمک خواهد شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ به تازگی ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده مبنی که قرار است فیلم «مست عشق» محصول مشترک ایران و ترکیه پخش جهانی خود را آذر ماه همزمان با هفته بزرگداشت مولانا آغاز کند و علاوه بر نسخه سینمایی، یک سریال هشت قسمتی هم از این اثر آماده شده است.

فرهاد توحیدی، دیگر نویسنده فیلمنامه «مست عشق» اقدام سرمایه گذار ترک در زمینه پخش جهانی این فیلم و تهیه نسخه‌ای از آن در قالب سریالی 8 قسمتی را نقض حقوق مولفان و سازندگان این اثر می‌داند و خبر می‌دهد که پیگیری حقوقی این موضوع از سوی سرمایه گذار ایرانی فیلم آغاز شده است.

توحیدی می‌گوید:

این خبر نه تنها برای من به عنوان یکی از نویسندگان فیلمنامه، بلکه برای همه دست اندرکاران این پروژه که حدود چهار سال از عمر خود را به ساخت این فیلم اختصاص داده‌ایم، بسیار ناگوار و شوکه‌کننده بود.

با پایان کار بازیگران ایرانی فیلم، حدود هشت سکانس از فیلم باقی ماند که این سکانس‌ها به بازی بازیگران ترک اختصاص دارد و فیلمبرداری آن حدود یک هفته زمان می‌برد.

فیلمبرداری این سکانس‌ها به دلایل گوناگون از جمله همه‌گیری کرونا که سبب توقف پروازهای بین دو کشور و ممنوعیت ورود اتباع به کشورهای دیگر شد، به تعویق افتاد.

سرمایه گذار ترک در این پروژه فقط یک چهارم سهم دارد و این بسیار شگفت‌انگیز است که با این درصد مشارکت، حالا مدعی اکران جهانی فیلم و ساخت سریالی 8 قسمتی از آن است.

این اقدام از نظر حقوقی، نقض حقوق مولفان و مصداق خیانت در امانت است و این چنین است که سرمایه‌گذار ایرانی فیلم پیگیری حقوقی را آغاز کرده است.

اصلا وقتی هنوز یک هفته از فیلمبرداری فیلم که شامل سکانس‌هایی بسیار مهم است، باقی مانده چگونه می‌توان ادعا کرد که فیلم آماده نمایش شده است؟! همه کسانی که دستی در کارهای تصویری دارند، خوب می‌دانند چنین چیزی چقدر حیرت‌انگیز است!

اعتماد بیش از حد به سرمایه گذار ترک، یکی از اشتباه‌های گروه ایرانی این پروژه است.


نمی‌دانم این خبر حقیقت دارد یا اینکه نوعی باج‌خواهی برای چانه‌زنی بر سر منافع بیشتر در این پروژه است چراکه در حال حاضر شرکت‌های زیادی خواهان پخش فیلم در سراسر جهان هستند و طبیعتا مذاکراتی هم در جریان است. عملا با این خبر، بوی باج خواهی می‌آید. به همین دلیل ممکن است بخشی از این قضیه حقیقت نداشته باشد.

 

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments