چه کسی آقای گل فوتبال جهان می شود؟

در حال حاضر کریستیانو رونالدو ستاره تیم ملی پرتغال شانس بالایی برای شکستن رکورد بهترین گلزن تاریخ فوتبال دارد که سال ها در اختیار علی دایی بود. در واقع می توان گفت اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد رونالدو به زودی لقب “آقای گل فوتبال جهان” را کسب می کند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ زمانی که خبری از کریستیانو رونالدو نبود یا اینکه او  در رده ملی به اندازه تیم های باشگاهی اش گلزنی نمی کرد کسی به رکورد ارزشمند علی دایی توجهی نمی کرد و گویی لقب “آقای گل فوتبال جهان” چندان دهان پرکن نبود اما حالا همه چیز تغییر کرده است.

*کریستیانو رونالدو نزدیک ترین بازیکن فعال فوتبال به رکورد علی دایی

در حال حاضر نزدیک ترین بازیکن فعال فوتبال به رکورد علی دایی، کریستیانو رونالدو است.

رونالدو تا 35 سالگی در 167 بازی ملی، 101 گل زده و میانگین 0.6 گل زده در هربازی را به نام خود ثبت کرده در حالی که دایی 109 گل خود را در 149 بازی ثبت کرد و میانگین 0.7 را در اختیار دارد که از این حیث از رونالدو بالاتر است.

یکی از نکات جالب در مقایسه گلزنی های علی دایی، کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و نیمار تعداد گل های زده این بازیکنان در بازی های مهم و سرنوشت ساز است.

نیمار با وجود عملکرد خوب خود اما 42 گل ملی اش را در بازی های دوستانه به ثمر رسانده و 6 گل در جام جهانی و 3 گل هم در کوپا زده است.

مسی هم به مانند نیمار بیشترین گل خود را در بازی های دوستانه زده؛ او 34 گل را در دیدارهای تدارکاتی آرژانتین به ثمر رسانده است. رونالدو 17 و دایی 27 گل را در بازی های دوستانه زده اند. رونالدو بیشترین گل خود (31 گل) در مقدماتی یورو به ثمر رسانده است.

نکته قابل توجه این است که رونالدو 50 گل خود (به علاوه بیشترین گل به یک تیم) را برابر 10 تیم اروپایی به ثمر رسانده که در جام جهانی گذشته حاضر نبودند!

شش گلزن برتر تاریخ فوتبال جهان:

1- علی دایی از ایران: 109 گل در 149 بازی

2- کریستیانو رونالدو از پرتغال؛ 101 گل در 167 بازی

3- فرانس پوشکاش از مجارستان؛ 84 گل در 85 بازی

4- گادفری چیتالو از زیمباوه؛ 79 گل در 111 بازی

5- حسین سعید از عراق؛ 78 گل در 137 بازی

6- پله از برزیل؛ 77 گل در 92 بازی

(مسی و نیمار هم به ترتیب در رده های یازدهم و بیست و سوم قرار گرفتند و شانس بالا بردن جایگاه خود را دارند )

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments