محتویات داخل گوشی‌ های جدید آیفون مشخص شد

گروه iFixit با باز کردن گوشی‌ های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو محتویات قرار گرفته در آن ها را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ به تازگی ویدئویی از باز کردن گوشی آیفون ۱۲ در فضای مجازی منتشر شده تا کاربران از محتویات داخل این تلفن همراه آگاه شوند. این ویدئو توسط گروه iFixit ضبط شده و طی آن دو گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو به کاربران نشان داده‌ می‌شوند.

افراد با مشاهده داخل این دو دستگاه می‌توانند از شباهت بسیار این دو به یکدیگر مطلع شوند. با توجه به ساختار مشخص شده از گوشی‌های جدید شرکت اپل خریداران آیفون‌های جدید می‌توانند صفحه نمایش و باطری ۱۰.۷۸ کیلوواتی را در صورت لزوم تغییر دهند.

جزئیات قطعات درون آیفون‌های جدید

در زمان برداشت محافظ دوربین آیفون ۱۲ گروه تحقیقاتی iFixit متوجه وجود یک صفحه پلاستیکی بر روی محل قرارگیری لنز تله فوتو و سنسور LiDAR در گوشی آیفون ۱۲ پرو شدند. هر دو دستگاه از دوربین‌های Wide و UltraWide ۱۲ مگاپیکسلی برخوردارند.

گروه iFixit همچنین با استفاده از اشعه ایکس ری داخل آیفون‌های جدید را تحت بررسی قرار داد و اظهار داشت این گوشی‌ها از فناوری MagSafe برای شارژ بی‌سیم استفاده می‌کنند.

جزئیات قطعات درون آیفون‌های جدید

اشعه ایکس ری در قسمت‌های حاشیه گوشی به رنگ مشکی در آمد اما این تنها به دلیل جنس قاب و لبه‌های آیفون‌های جدید بود.

در مبحث قابل تعمیر بودن آیفون ۱۲،‌ گروه iFixit به گوشی جدید شرکت اپل نمره ۶ از ۱۰ را داد؛ این گوشی تعداد زیادی پیچ برای باز کردن دارد و افزایش فناوری ضدآب بودن کار را برای بسیاری از تعمیرکاران گوشی سخت می‌کند.

جزئیات قطعات درون آیفون‌های جدید

بزرگ‌ترین ایرادی که این مجموعه از گوشی‌های آیفون جدید گرفته شیشه‌های قرار داده شده بر روی پشت و جلوی این دستگاه‌ها است که احتمال آسیب دیدگی این دو گوشی را افزایش می‌دهد.

گفتنی است؛ این مجموعه همچنین اظهار کرد توسعه فناوری ضدآب بودن جلوی ایجاد مشکلات ناشی از قرارگیری در برابر آب را تا میزان بسیار بالایی می‌گیرد و این نکته مثبتی است.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments