پای دلال‌ها به شبکه نمایش خانگی باز شده/ احتمال پخش «گیسو» از ۱۴۰۰

هومن کبیری بر وجود جریان‌ها و افرادی در شبکه نمایش خانگی تاکید کرد که با عنوان جذب اسپانسر به پروژه‌ها نزدیک می‌شوند و با سرقت اطلاعات فیلم شروع به دلالی در قالب سرمایه‌گذار می‌کنند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایلنا؛ هومن کبیری، تهیه‌کننده سریال «گیسو» ساخته منوچهر هادی، درباره اخباری مبنی بر قرارداد این سریال با یکی از پلتفرم‌های پخش فیلم در روزهای گذشته گفت:

قرارداد با یکی از پلتفرم های پخش فیلم

ما با شرکت نماوا در بهمن یا اسفند ۹۷ مذاکراتی داشتیم که منتهی به قرارداد شده بود. حدود یک سال و نیم این قرارداد ادامه داشت و در این مدت نماوا وجوهی را پرداخت کرده بود. تیر ماه امسال این قرارداد را فسخ کردیم.

اینکه ما موضوع قراردادمان با یک پلتفرم را رسانه‌ای کردیم به این دلیل بود که عده‌ای از افراد به بهانه سرمایه‌گذاری و آوردن اسپانسر خودشان را به تیم تهیه و تولید و تهیه‌کننده نزدیک می‌کنند و از جزئیات محرمانه سریال مطلع می‌شوند.

رخنه دلالان به شبکه نمایش خانگی

با اطلاع از این جزئیات به سراغ پلتفرم‌ها و یا اپراتورهای تلفن همراه که گویا برای فروش و پخش همدستی در آتش دارند؛ می‌روند و ادعای مالکیت و سهیم بودن می‌کنند.

یکی از مسائلی که برایم مهم است که تهیه‌کننده‌ها چطور اجازه می‌دهند چنین افرادی به این حوزه نفوذ کنند؟ این افراد بعضا شناخته شده هم هستند.

طرف به ما می‌گوید بروم به مثلا فلان اپراتور بگویم شریک شما هستم که این فیلم را گرانتر بفروشم؟ غافل از اینکه به جز آن اپراتور مذکور به هزار جای دیگر به عنوان شریک سریال می‌روند تا برای خودشان وجهه‌ای را به دست بیاورند و سودی را از طریق دلالی به دست بیاورند.

اسپانسرهای حرفه‌ای که صاحب برندهای معروفی هم هستند یکسری دلال دارند که کارهای تبلیغاتی آن‌ها را انجام می‌دهند. آن‌ها به ما مراجعه می‌کنند و خود را نماینده فلان شرکت معرفی می‌کنند و طبیعی است وقتی قرار است به عنوان اسپانسر حضور داشته باشند باید یکسری اطلاعات مخفی از جمله ترکیب بازیگران، نحوه پخش و موضوعات دیگر را در اختیارشان بگذاریم.

متاسفانه شاهد یک جور مانور متقلبانه هستیم که وقتی این اطلاعات را از ما می‌گیرند از جاهایی درز پیدا می‌کند که اصلا نباید اتفاق می‌افتاد.

فعلا پروژه ما درگیر ماجرای ساترا نشده است. ما مجوز را قبل از این اتفاق‌ها و از وزارت ارشاد دریافت کردیم و طبیعی است برای مجوز پخش هم چون صادرکننده مجوز ساخت ارشاد است باید مجوز پخش هم بدهد.

چالش‌های تولید سریال در دوران کرونا

سبک کار در بخش خصوصی با تلویزیون فرق دارد. متاسفانه اتفاق‌های تلخی که سر صحنه فیلمبرداری برای هنرمندان‌مان رخ داد و منجر به فوت یکی از آن‌ها شد برای سریال‌های تلویزیونی بود.

ولی در سریال نمایش خانگی با پروژه‌ای روبرو هستیم که ماهی چند میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند و قطعا برای اینکه پروژه با چالش‌هایی روبرو نشود بخشی را برای رعایت تمامی پروتکل‌ها در پروژه تعریف می‌کند.

از پزشک و پرستار در سر صحنه تا رعایت تمامی پروتکل‌ها و بهداشت محیط و استفاده از ملزومات بهداشتی مثل ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده حتما رعایت می‌شود.

زمان پخش سریال «گیسو»

در این خصوص پلتفرم‌ها تصمیم می‌گیرند که چطور اثر را پخش کنند. ما پخش انحصاری سریال را به نماوا سپردیم و آن‌ها باید درباره پخش سریال تصمیم بگیرند و فکر می‌کنم ۹۰ درصد پیش از پایان سال پخش کار انجام شود اما باز هم احتمال دارد با برنامه‌ریزی‌هایی که دارند این اتفاق به سال ۱۴۰۰ موکول شود.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments