انتقادات صریح رضا بابک از وضعیت محیط زیست و آلودگی هوا

رضا بابک هم مانند بسیاری از مردم در دوران کرونا، خانه‌نشینی اختیار کرده ولی همه کم‌حوصلگی او به دلیل خانه‌نشینی نیست. او از وضعیت آب و هوای تهران و محیط زیست آن انتقاد بسیار دارد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ رضا بابک هم مانند بسیاری از مردم در دوران کرونا، خانه‌نشینی اختیار کرده ولی همه کم‌حوصلگی او به دلیل خانه‌نشینی نیست. او از وضعیت آب و هوای تهران و محیط زیست آن انتقاد بسیار دارد.او در این باره می‌گوید:

داشتن هوای پاک و سالم اولین حق هر انسانی است که متاسفانه ما از این هم، بی‌بهره‌ایم.

مدیرانی که این گونه تیشه به ریشه این شهر زده‌اند، دل‌شان برای بچه‌های خودشان نمی‌سوزد که باید در این هوای ناسالم نفس بکشند؟! به هر حال همه ما از یک هوا تنفس می‌کنیم.

همه کارخانه‌های تهران سوخت مازوت استفاده می‌کنند. مازوت در تمام دنیا منسوخ شده ولی در کشور ما این گونه رایج است!

برای نسل آینده چه گذاشته‌ایم؟ همه چیز را نابود کرده‌ایم

ما برای نسل آینده چه گذاشته‌ایم؟ کدام جنگل؟! کدام دریا؟ کدام کوه؟ همه چیز را نابود کرده‌ایم و به جای همه اینها یک دریاچه مصنوعی در چیتگر ساخته‌ایم! این شد مسئولیت اجتماعی در قبال یک کشور؟!

جنگل‌های ما در حال از بین رفتن است. بخشی به دلیل عملکرد نامطلوب مسئولان است. بخشی به دلیل بی توجهی مردم و بخشی هم به دلیل سودجویی عده‌ای فرصت طلب که تنها به فکر منافع اقتصادی خودشان هستند.

روزگاری بین شهرهای ما فاصله بود ولی حالا هیچ فاصله‌ای نیست چراکه همه درختان را بریده‌اند و به جایش ساختمان‌ها و برج‌های سر به فلک کشیده بنا کرده‌اند و این هم نتیجه‌اش!

نفس کشیدن در هوای سالم حق همه بچه‌های ایران است. اما هیچ کس به فکر آنان نیست و جز شرمندگی و خجالت هیچ پاسخی هم برای آنان نخواهیم داشت.

آدمیزاد فکر می‌کند بر همه موجودات تسلط دارد اما وای به روزی که خشم طبیعت دامن آدم‌ها را بگیرد!

 

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments