بازگشت ستاره‌ها به سینمای دفاع مقدس/ نیکی کریمی،مریلا زارعی و کامبیز دیرباز درچه فیلم‌هایی حاضرند؟

 در یک سال اخیر، دو فیلم «کارو» به کارگردانی احمد مرادپور و «تک تیرانداز» ساخته علی غفاری در حوزه دفاع مقدس ساخته شده‌اند و فیلم «دسته دختران» اثر منیر قیدی نیز در مرحله تولید است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خراسان؛ مریلا زارعی، کامبیز دیرباز و نیکی کریمی سه بازیگری هستند که با این آثار، بار دیگر پس از مدتی به سینمای دفاع مقدس بازگشته‌اند. مریلا زارعی و کامبیز دیرباز با «کارو» و «تک تیرانداز» در جشنواره فجر حضور خواهند داشت و فیلم «دسته دختران» به جشنواره نخواهد رسید.

کامبیز دیرباز

کامبیز دیرباز پیش از این در «اخراجی‌ها» نیز نقش شخصیتی را بازی کرده بود که مابه‌ازای واقعی داشت و بر اساس زندگی شهید مجید خدمت ساخته شده بود، اما تجربه بازی در فیلم «تک تیرانداز» با فیلم ده‌نمکی کاملا متفاوت است و کامبیز دیرباز این بار در نقش شهیدی ظاهر شده است که با مهارتش در تیراندازی شناخته می‌شود.

اگر دیرباز موفق شده باشد به خوبی تیراندازی را یاد بگیرد و به شخصیت واقعی شهید زرین نزدیک شده باشد، این نقش نقطه عطفی در کارنامه او خواهد شد، وگرنه این بازیگر فرصت خوب بازی در این نقش ویژه را از دست داده است.

مریلا زارعی

مریلا زارعی جزو بازیگرانی است که سابقه خوبی در زمینه بازی در آثار سینمای دفاع مقدس دارد. او آخرین بار سال 92 در فیلم «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار بازی کرد و نقش «الفت» به یکی از مهم‌ترین نقش‌های کارنامه او تبدیل شد.

او اکنون پس از شش سال، با بازی در فیلم «کارو» اثر احمد مرادپور به سینمای دفاع مقدس بازگشته و بار دیگر در نقش یک مادر در این فیلم ظاهر شده است.

نیکی کریمی

نیکی کریمی در دهه 70 در چند فیلم با موضوع دفاع مقدس ایفای نقش کرد و مهم‌ترین فیلم او در این حوزه، «بوی پیراهن یوسف» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیاست.

آخرین بار که این بازیگر با فیلمی  درباره جنگ تحمیلی دیده شد، به سال 81 و فیلم «دیوانه‌ای از قفس پرید» به کارگردانی احمدرضا معتمدی برمی‌گردد.

او در بیست‌ویکمین جشنواره فجر برای بازی در این فیلم و «واکنش پنجم» برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد.

نیکی کریمی پس از گذشت 18 سال از این اثر، در فیلم «دسته دختران» اثر منیر قیدی ایفای نقش کرده است.

منیر قیدی در این فیلم نیز مانند «ویلایی‌ها» نگاه زنانه‌ای به موضوع داشته است و نقش زنان را در این مقاومت حماسی به تصویر خواهد کشید.

قرار بود لیلا حاتمی این نقش را بازی و او نیز پس از سال‌ها دوباره حضور در فیلمی درباره جنگ تحمیلی را تجربه کند، اما انصراف داد و نیکی کریمی جایگزین او شد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!