ناگفته‌های دوبلوری که به خاطر وقت‌شناسی از تلویزیون اخراج شد!

ابوالفضل توکلی که در سال‌های اخیر درباره زندگی دوبلورهای کشورمان مستند ساخته، این بار سراغ دوبلور سریال «رودخانه برفی» رفته است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمود قنبری (زاده ۱۳۲۱، دامغان) دوبلور، مدیر دوبلاژ برجسته و فعال عرصه سینما در ایران است. از کارهای معروف وی می‌توان به صداپیشگی در نقش لینکلن باروز در سریال فرار از زندان اشاره کرد که علاوه بر صداپیشگی، مسئولیت مدیر دوبلاژ این سریال را نیز بر عهده داشت.

قنبری همچنین در سریال رودخانه برفی مدیریت دوبلاژ را برعهده داشت و به جای مک‌گریگور نیز حرف زد. او در سری نخست کلید اسرار صحبت کرده‌ است. سریال مدیر کل و سه‌گانه بتمن نیز با مدیریت او دوبله شده‌ است.

به تازگی ابوالفضل توکلی، مستندی درباره زندگی این هنرمند برجسته ساخته و محمود قنبری در این مستند، از خاطرات دوران کودکی خود، ازدواجش و شروع کار حرفه ای اش گفته است.

او در بخشی از صحبت‌هایش به خاطره جالب اخراجش از تلویزیون در سال ۱۳۵۰ اشاره می‌کند؛ اینکه بر خلاف همکارش بسیار وقت شناس بوده و سر موقع برای دوبله آثار حاضر می‌شد؛ اما همکار او بسیار دیرتر به محل کار می‌آمد. قنبری هم به این موضوع اعتراض می‌کند و خیلی زود برای مدتی ممنوع الکار می‌شود!

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments