دایی:قرار است یکی از اعضای کادرفنی باشگاه اورتون شوم

اسطوره فوتبال ایران گفت از شکسته شدن رکوردش توسط رونالدو ناراحت نمی شود، وضعیت محبوب ترین ورزش کشورمان خوب نیست و شمار زیادی از استعدادها می توانند به اروپا بروند.

به گزارش ستاره ها؛ علی دایی، آقای گل فوتبال جهان در مصاحبه ای با هفته نامه کیکر گفت:

بدون شک و تردیدی کریستیانو رونالدو بهترین فوتبالیست تمام ادوار است.هیچ بازیکن دیگری به غیر از او شایسته شکستن رکورد من نیست.

*آقای دایی، آیا واقعا نگران رکورد تمام دوران خودتان هستید؟

منظورتان کریستیانو رونالدو است؟ نه. بدون شک و تردیدی او بهترین فوتبالیست تمام ادوار است.هیچ بازیکن دیگری به غیر از او شایسته شکستن رکورد من نیست.

اطمینان دارم این بهترین پاداش برای کسی است که سخت و پابرجا کار کرده است.به این خاطر پاداشی مناسب و به جا برای او خواهد بود.

*تا به حال شخص CR7 را از نزدیک دیده و ملاقات کرده اید؟

فقط یک بار. آن هم زمانی که در جام جهانی 2006 مقابل پرتغال بازی کردیم.

*باشگاه اورتون با فرهاد مشیری که صاحب اکثریت سهام باشگاه بوده و هموطن شما است، نگاهی به شما به عنوان مربی احتمالی انداخته است. چطور این ایده بوجود آمد؟

از طریق یک دوست برقرار شد.اگر زمانی فرصت سفر مجدد به انگلیس مهیا شود، می خواهیم یکبار در مورد امکان همکاری من با کادر فنی باشگاه صحبت کنیم.به هرحال  افتخاری بزرگ و ارزشمند است.

*از نظر ورزشی برای چنین پستی فکر می کنید چه خصوصیات شما مورد نظر واقع شده؟

فکر کنم بیش از هرچیزی همین نکته که من در سطح بین المللی بازی کرده ام. همینطور تمام دوره های مربیگری را پشت سرگذاشته ام و در تیم ملی ایران نیز فعالیت داشتم.

اما این نکته هم هست که هر کسی که مرا می شناسد، می داند با چه شور و حرارتی دنبال فراگیری تازه ها هستم.حضور در یک تیم لیگ برتری یک چالش بزرگ مسلما خواهد بود.

*چه تماس هایی اکنون با آنجا دارید؟ اوضاع و احوال تیم های سابق تان را دنبال می کنید؟

هنوز یکسری تماس ها دارم. متاسفانه تماس ها کمتر شده است.برخی از آشنایان را در مراسم های فیفا و جاهایی مشابه می بینم.خیلی خوشحال شدم که بیله فلد دو مرتبه به دسته اول بوندس لیگا صعود کرد. واقعا طرفدارش هستم چون اولین تیم من در خارج بود.

*کریم باقری در آن موقع هم تیمی شما در بیله فلد بود.از او و هم نسلی های او چه برای گفتن دارید؟

کریم به عنوان مربی تیم فوتبال پرسپولیس اخیرا فینال لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد.وحید هاشمیان اکنون کمک مربی تیم ملی است. مهدی مهدوی کیا و خداداد عزیزی به عنوان مربی کار می کنند.اغلب ما با هم تلفنی صحبت می کنیم و اگر فرصتی دست دهد، همدیگر را اینجا در تهران می بینیم.

*در آنجا شما به نقطه روشنی در زندگی تان رسیدید. در سال 1990 تحصیلات عالیه خود را به عنوان مهندس به اتمام رساندید.در شرایط کنونی اما به عنوان مربی کار نمی کنید. اکنون حتی تاجر هم هستید.در چه زمینه فعالیت دارید؟

من بعد از اتمام دوران فوتبالم، شرکتی برای پوشاک ورزشی تاسیس کردم.بعد مساله تحریم های بین المللی علیه کشور ما پیش آمد.اکنون من مالک  شرکت بیمه و صنایع فولاد هستم  و از زندگی خانوادگی کاملا راضی هستم.

دخترم در حال انجام تحصیل عالیه در لندن است. فرزند کوچکم 12 ساله است و در اینجا به مدرسه می رود و البته آلمانی یاد می گیرد.

*حضورتان در تیم ملی ایران به عنوان مربی به بهترین شکل ممکن پیش نرفت.چه چیزی باعث خراب شدن کار شد؟

به طور کلی در ایران چه در فدراسیون و چه در سطح باشگاه ها، بزرگترین معضل این است که مدیریت براساس آگاهی پیش نمی رود بلکه مطابق مناسبات کار انجام می شود.اگر یک مدیر برود و یک مدیر جدید بیاید، کل بدنه مدیریتی عوض می شود.از این جهت تیم ملی آن دورنمای لازم را ندارد.فوتبال در اینجا سالم نیست.

*وضعیت استعدادها به طور کلی چگونه است؟

همانگونه که مثل قبل بود. با وجود سوء مدیریت ها، بازیکنان ایرانی در لیگ های اروپایی حضور می یابند. اما به خاطر همین وضعیت ناجور، فقط یک دوجین می روند در حالیکه می توانند تا 100 هم آنجا باشند.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments