سریال‌هایی که ظرفیت رمضانی شدن دارند/ “نقش خاک” معیریان هم گزینه شد!

مجموعه تلویزیونی “نقش خاک” این روزها در شهر همدان از مرز ۴۰ درصد تصویربرداری گذشته و جزو سریال‌های رمضانی تلویزیون محسوب می‌شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ تلویزیون این روزها دو مناسبتِ بزرگ نوروز و رمضان را در پیش دارد. برخی از شبکه‌ها زودتر تدارک دیدند و برخی هم روزهای پیش‌تولید و تولید را برای نوروزی شدن و یا رمضانی شدن به تازگی آغاز کرده‌اند. «نون.خ3» (شبکه یک)، «هم‌بازی» (شبکه دو)، «بوتیمار» (شبکه سه) و «هشت‌آباد» که گفته می‌شود به آنتن شبکه 5 سیما خواهد رسید.

در این میان سریال سعید آقاخانی و علی مسعودی زودتر از بقیه کار خود را آغاز کردند و به نقطه پایان رسیدند؛ «بوتیمار» نجف‌زاده هم با بازی حمید لولایی، مرجانه گلچین و هدایت هاشمی بعد از گذشت چند هفته فیلمبرداری در شمال کشور به تهران بازگشتند و فیلمبرداری قسمت‌های پایانی سریال، را در دستور کار دارد.

«هم‌بازی» شبکه دو تنها سریال نوروزی است که فیلمبرداری‌اش را ادامه می‌دهد و باید دید به غیر از سریال «نون.خ3»، کنداکتور نوروزی چگونه تنظیم می‌شود؟

اما ماه رمضان چند گزینه رمضانی قطعی دارد؛ یکی از آن‌ها فصل چهارم «بچه‌مهندس» شبکه دو و «رعد و برق» شبکه پنج است.

اما سریال‌های شبکه یک و سه هنوز مشخص نیست؛ در حالیکه گزینه‌های مختلفی مطرح می‌شوند همچون «زیرخاکی2» که این روزها جلیل سامان با بازیگران قدیمی و جدید جلوی دوربین است، «دودکش» برزو نیک‌نژاد در مرحله پایانی نگارش و شروع تولید از اسفندماه و یا حتی کار جدید علیرضا افخمی جزو گزینه‌های شبکه یک سیما به حساب می‌آیند.

در این میان، جدیدترین اثر سعید سلطانی به نام «یاور» هم به عنوان گزینه رمضانی شبکه سه سیما مطرح می‌شود و حتی تلویزیون می‌تواند روی سریال شهید شهریاری به عنوان مجموعه رمضانی حساب باز کند.

با توجه به این کارهای در حال تولید و به پایان رسیده، مدیرکل سیمای استان‌های صداوسیما از ظرفیت رمضانی شدن سریال “نقش‌خاک” هم خبر داد و گفت:

«نقش خاک» به کارگردانی آرش معیریان این روزها در همدان فیلمبرداری می‌شود به پیشرفت 40 درصدی رسیده و می‌تواند جزو گزینه‌های پخش در ماه مبارک رمضان باشد.

شبکه خاصی مطرح نیست و به هنگامِ آماده شدن این مجموعه می‌توان درباره زمان و شبکه پخش‌کننده سریال تصمیم‌گیری کرد.

اما داستان و شکل و شمایل کار، می‌تواند «نقش خاک» را در کنداکتور ماه رمضان قرار داد. مثل سریال شهید شهریاری که این ظرفیت را دارد در ماه مبارک رمضان روی آنتن برود.

شبکه سه از همان روز مرحله نگارش سریال شهید شهریاری، خواهان پخش این سریال بود و شبکه یک هم طالب پخش این سریال است، اما تا زمانی که مکاتبه و تفاهم نشود، هیچ شبکه قطعی نیست.

ما کنداکتور ماه رمضان را دوست داریم و باید دید تلویزیون و دست‌اندرکاران امر چه تصمیمی می‌گیرند.

سریال شهید شهریاری را هفته سوم اسفندماه می‌توان درباره زمان پخش آن تصمیم‌گیری کرد، چون در ماه آخر فیلمبرداری قرار دارد.

سریال‌هایی که رمضانی می‌شوند/ گزینه یا قطعی؟

شبکه یک؛ «زیرخاکی»، «دودکش»، «سریال شهید شهریاری»، «سریال نقش خاک» و حتی کار «87 متر» کیانوش عیاری- به نظر می‌رسد با بسته شدن قرارداد بازیگران قدیمی «دودکش» و دخل و تصرّف مستقیم گروه فیلم و سریال شبکه یک به عنوان سفارش‌دهنده این سریال، حتی به مراتب شانس بیشتری برای رمضانی شدن نسبت به “زیرخاکی” سیمافیلم داشته باشد.

گزینه جدید ماه رمضان را بشناسید/ «نقش خاک» آرش معیریان

تصویربرداری سریال «نقش خاک» به کارگردانی آرش معیریان و تهیه‌کنندگی کلهر این روزها ادامه دارد و از مرز 40 درصد پیشرفت گذشته است.

داستان نقش خاک،‌ درباره دو خانواده است که در کار سفالگری در لالجین از توابع استان همدان هستند و همچنین ماجرایی عاشقانه میان دخترعمو و پسرعمو بخشی دیگر از داستان این سریال را تشکیل می‌دهد.

تصویربرداری این سریال از 24 دی شروع شده و به احتمال فراوان تا رمضان سال آینده ادامه دارد.

به تازگی مریم معصومی و آزیتا ترکاشوند جدیدترین بازیگرانی‌اند که جلوی دوربین «نقش خاک» رفته‌اند. علاوه بر این دو بازیگر جدید، حبیب دهقان نسب، فرزانه نشاط خواه، شیرین بینا، شهنام شهابی، مهرداد ضیایی، مهران ضیغمی، افشین ذی نوری و … از بازیگران این سریال تلویزیونی محسوب می‌شوند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!