احتمال تغییر در برگزاری فستیوال کن۲۰۲۱؛ پاییز به جای بهار!

به احتمال قوی برگزاری هفتاد و چهارمین جشنواره کن در پاییز ۲۰۲۱ برپا خواهد شد!

به گزارش ستاره ها؛ امروز تیری فرمو دبیرکل جشنواره کن در گفت‌وگویی با روزنامه لیبراسیون به مناسبت چاپ کتاب جدیدش ( جودوکا) اعلام کرد که جشنواره کن یک نمایش زنده است ‌و ما هرگز آن را به شکل آنلاین برگزار نخواهیم کرد، بلکه باید با حضور مردم و به شکل فیزیکی، و بدون ماسک برپا شود.

این حرف‌های دبیرکل فستیوال کن در شرایطی رسانه‌ای شده که قرار بود این جشنواره کن از۶ تا ۱۷ جولای (ژوئیه) برپا شود، اما از آنجا که هنوز مشکل ویروس کرونا حل نشده است .

به همین خاطر و احتمال طول کشیدن واکسینه کردن مردم هم بیش از زمان پیش بینی شده، مسئولان این جشنواره در حال بررسی تاریخ جدید (لبه احتمال زیاد در پاییز) برگزاری جشنواره کن امسال هستند.

از سوی دیگر جشنواره مهم و رقیب کن، یعنی «ونیز» هم در همان موقع برپا می‌شود و این موضوع می‌تواند مشکلاتی برای تقویم جشنواره‌ها به وجود بیاورد.

کمپانی های بزرگ ‌و کوچک پخش فیلم در فرانسه هم (که به طور متوسط هر هفته بین ۱۵ تا ۲۰ فیلم جدید روانه اکران می‌کنند) فیلم‌های بسیاری را از سال گذشته آماده اکران داشتند و با مشکلات فراوانی روبرو شده‌اندو سالن‌های نمایش فیلم مدت‌هاست بسته شده‌اند و هنوز مشخص نیست چه زمانی بازگشایی می‌شوند. همچنین هر هفته به تعداد فیلم‌های منتظر اکران افزوده می‌شود.

به نظر می‌رسد این بحران متاثر از همه‌گیری ویروس کرونا تبدیل به بحران غیرقابل علاج شده که برای اکران این تعداد فیلم، گریبانگیر صتعا سینمای فرانسه شده است.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments