«صندلی داغ» رادیویی می‌شود/ «ایرج نوذری» راه پدر را ادامه می‌دهد

«صندلی داغ» برنامه محبوب دهه 80 که با اجرای زنده یاد «منوچهر نوذری» پخش می‌شد، بناست به شکل رادیویی تولید شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ برنامه تلویزیونی «صندلی داغ» برای اولین بار در نوروز سال 1383 به روی آنتن رفت.

**ساخت فصل اول با اجرای «داریوش کاردان»

نوروز سال 83 اولین فصل از برنامه تلویزیونی «صندلی داغ» از شبکه دو سیما پخش شد. آغازگر این برنامه داریوش کاردان بود که سوالات بسیار جنجالی از مهمانان خود می پرسید.

همین هم باعث شد که پس از مدت کوتاهی صندلی داغ به یک برنامه پرمخاطب تلویزیونی تبدیل شود و توانست مخاطبان خوبی در همان ویژه برنامه نوروزی برای خود دست و پا کند.

**ادامه راه با حضور «منوچهر نوذری»

از آنجایی که پخش برنامه گرفته بود، مدیران آن زمان تصمیم گرفتند که برنامه را به صورت هفتگی نیز روانه آنتن کنند و به همین دلیل سر و شکل برنامه را تغییر دادند. دکوری متفاوت برای برنامه رقم زدند و زنده یاد «منوچهر نوذری» جایگزین داریوش کاردان در این برنامه شد.

برنامه در این مدت نیز همچنان محبوبیت خود را حفظ کرد و طنازی های مرحوم نوذری به همراه سوالات صریحی که می پرسید باعث شد صندلی داغ خیلی زود به یک برند تلویزیونی تبدیل شود.

این که مخاطبان هر هفته منتظر بمانند تا یک برنامه متفاوت ببینند، چیزی است که به راحتی اتفاق نمی افتد و راحت به دست نمی آید. اما این اتفاق برای برنامه صندلی داغ افتاد هرچند که این حضور دیری نپایید و تا پایان سال مرحوم منوچهر نوذری بیشتر مجری این برنامه نبود.

**حضور «احمد نجفی» به عنوان آخرین مجری و بازگشت کاردان

در نوروز سال 84 و پس از خداحافظی مرحوم منوچهر نوذری، «احمد نجفی» اجرای صندلی داغ را بر عهده گرفت.

این اجرا تا حدود یک سال به صورت هفتگی ادامه پیدا کرد و در نهایت سازندگان در سال 85 و ویژه برنامه نوروزی باز هم به داریوش کاردان رسیدند.

**کاردان: صندلی داغ حرارت خود را از دست داده بود

اما فصل جدید هم با اجرای دوباره داریوش کاردان خیلی نگرفت و پس از مدت کوتاهی کاردان از اجرای برنامه انصراف داد. وی بعدا درباره این انصراف گفت:

دلیل اصلی این بود که بنده شخصا انصراف دادم و گفتم نمی‌آیم. حتی با تهیه کننده و کارگردان برنامه، کارمان به مشاجره لفظی هم کشید.

گفتم: آقا نمی آیم، نمی آیم، نمی آیم! برای اینکه برنامه حرارت خود را از دست داده است. جالب اینجاست که بعد از اینکه نرفتم و افراد دیگری برنامه را اجرا کردند اما در هفته دفاع مقدس و هفته بسیج باز هم من رفتم و صندلی داغ را اجرا کردم. چون دلم می خواست بروم. برای اینکه سرداران می آمدند، برای اینکه جانبازان می آمدند.

برای اینکه اهل جبهه و جنگ می آمدند و این دوستان همیشه دغدغه داغ من هستند. خب من آنجا با آدمهایی مثل سرلشکر فیروز آبادی صحبت کردم، با آقای محسن رضایی صحبت کردم.

واقعا دوست داشتم برنامه به جایی برسد که با خیلی ها حرف بزنیم. الان هم دلم همین را می خواهد، دوست دارم با رئیس جمهور صحبت کنم.

**آغاز دوباره برای صندلی داغ این بار در رادیو

حالا پس از چند سال غیبت برنامه صندلی داغ در تلویزیون، این بار رادیو تصمیم گرفته این برنامه را  به شکلی تازه برای مخاطبان خود تولید کند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، بناست «صندلی داغ» با حضور چهره های مختلف و با سبک و سیاقی متفاوت روی آنتن رادیو برود.

**سوهانی: «صندلی داغ» را از نوروز آغاز می کنیم

در رابطه با ساخت برنامه «صندلی داغ» در رادیو نمایش با «محمد سوهانی» مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش گفت:

گفت و گو های چالشی و سخت یا به قول فرنگی ها هارد تاک، پیگیران پر و پا قرصی در شبکه های رادیو تلویزیونی سراسر دنیا دارد. به همین منظور شبکه رادیویی نمایش در کنداکتور نوروزی اش یک هارد تاک ویژه تدارک دیده که قطعا بسیار متفاوت است.

تصمیم داریم برنامه «صندلی داغ» را به شکل رادیویی احیا کنیم و طی آن چهره های شاخصی روی صندلی داغ بنشینند و به سوالات چالشی مجری پاسخ دهند.

اجرای برنامه را به «ایرج نوذری» سپرده ایم و بناست مهمانان در مقابل چالش های ایرج نوذری بنشینند و به سوالات وی پاسخ دهند.

مرحوم منوچهر نوذری یکی از نخبگان همه فن حریف هنر ایران زمین بود که خاطرات ماندگاری برایمان خلق کرد. ایرج عزیز نیز به عنوان فرزند خلف آن زنده یاد، به چندین هنر آراسته است. سوای بازیگری، اجرا و گویندگی، یک فعال بین المللی با تسلط کامل به چند زبان و ورزشکار رزمی هم هست.

گفتگوهای اولیه با ایرج نوذری انجام شده است و توافق اولیه صورت گرفته است.

با ایشان جلساتی هم داشته ایم. پیشمان که آمد، از دیدن دوباره حیاط تاریخی ارگ، استودیو ۸ و یادآوری خاطرات مرحوم نوذری چشمانش تر شد. گفتم اینجا خانه شماست که امانت کلیدداری اش به ما رسیده است.

در تلاش هستیم تا مهمانانی متفاوت از همه حوزه ها داشته باشیم.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments