لایو ۴ نفره اینستاگرام به کمک ویژگی Live Rooms فعال شد

ویژگی جدید اتاق‌های زنده اینستاگرام اجازه می‌دهد تا افراد بطور همزمان چهار نفره گفتگوی تصویری داشته باشند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ اینستاگرام می‌خواهد افراد بیشتری به طور هم زمان با هم در ارتباط باشند، بنابراین امروز Live Rooms را راه اندازی می‌کند.

این ویژگی که به صورت جهانی در دسترس خواهد بود، در مقایسه با محدودیت قبلی که دو نفر بود، به چهار نفر امکان می‌دهد تا در یک پخش مستقیم، گپ ویدیویی داشته باشند.

امروز در پست وبلاگ اینستاگرام آمده است که امیدوار است این ویژگی افراد را ترغیب به انجام یک گفتگوی نمایشی یا پادکست کند یا میزبان جلسات همکاری باشد.

لایو های شلوغ با ویژگی لایو روم

گذاشتن لایو با افراد بیشتر به این معنی است که اتاق‌ها می‌توانند مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنند، چون دنبال کنندگان همه شرکت کنندگان، اتاق لایو را مشاهده می‌کنند. البته هر کسی که توسط شرکت کنندگان فعال، مسدود شده باشد، نمی‌تواند لایو را ببیند.

مقایسه ساده‌ای که در اینجا می‌توان انجام داد، با شبکه اجتماعی کلاب هاوس است، یک برنامه پرسروصدای صوتی اجتماعی که به شما اجازه می‌دهد در اتاق‌ها لابو بگذارید. در آن بیش از ۱۰ نفر می‌توانند به طور هم زمان صحبت کنند و اتاق‌ها قبل از اینکه به ۸ هزار نفر برسند پر نمی‌شوند.

لایو ۴ نفره اینستاگرام در Live Rooms

البته گزارش شده است که فیس بوک هم در حال ایجاد یک رقیب مستقیم است، اما لایو اینستاگرام می‌تواند برخی از افرادی را که ممکن است به کلاب هاوس علاقه‌مند باشند، اما به دلیل اینکه فقط به صورت دعوت شده عضو می‌پذیرد یا فقط برای iOS است و در حال حاضر نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، را جذب کند.

اما برخلاف کلاب هاوس، لایو اینستاگرام مردم را مجبور به حضور مقابل دوربین می‌کند. البته کلاب هاوس در حال رونق است، زیرا فقط به تلفن احتیاج دارد و انتظارات صوتی را کاهش می‌دهد. (افراد به طور منظم وقتی در ماشین هستند، بیرون از منزل پیاده روی می‌کنند یا در هر مکانی هستند می‌توانند با هم گپ بزنند.)

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!