حسرت ۳ میلیاردی برای فیلمی که می‌توانست رکوردشکن گیشه باشد

فیلم سینمایی «شنای پروانه» توانست بعد از نزدیک به یکسال اکران نامنظم سرانجام به فروشی معادل ۳ میلیارد تومان دست پیدا کند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ فیلم سینمایی «شنای پروانه» توانست بعد از نزدیک به یکسال اکران نامنظم سرانجام به فروشی معادل ۳ میلیارد تومان دست پیدا کند، فیلمی که می‌توانست در شرایط عادی به عنوان رکورددار گیشه محسوب شود حال روز‌های آخر اکران خود را تجربه می‌کند.

حال صحبت از اکران نوروزی سال ۱۴۰۰ به میان آمده و مشخص نیست کدام فیلم با سرنوشت شوم «شنای پروانه» به خود جرات داده و در چرخه اکران نوروزی می‌ایستد. چرخه ای که شاید با اعمال محدودیت ها از همان ابتدا با شکست روبرو شود.

این فیلم در اولین بازگشایی سینماها هم به اصرار تهیه کنندگان و سازمان سینمایی راهی چرخه اکران شد تا بتواند سینمای ورشکسته و کرونازده را احیا کند اما استقبال کم مخاطبان از سینماها در ایام شیوع کرونا عاملی شد تا این فیلم بار دیگر به اکران خود پایان داده و به نوروز سال آتی چشم ببندد.

اما این پایان کار برای بدشانسی های این فیلم نبود، درست در زمانی که سینماها بازگشایی شدند و جشنواره فیلم فجر در دوره سی و نهم برگزار شد، این فیلم به طرز عجیبی سر از بازار قاچاق درآورد و به سرعت وارد شبکه های ماهواره و اینترنت شد.

وضعیت ناامید کننده این فیلم تا جایی پیش رفت که «محمد کارت» رسما گلایه خود از این وضعیت را اعلام کرد، وی طی نامه ای از شکست بزرگ مهمترین فیلم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گلایه کرد، وی اکران فیلم در دوران کرونا را اشتباهی بزرگ خواند و اکران عمومی بعد از قاچاق فیلم را اشتباهی دوباره خواند.

کارت تنها راه فرار از وضعیت فعلی برای فیلمش را اکران آنلاین اثر دانست تا با اعتماد به مردم از قاچاق بیشتر این فیلم جلوگیری کند، اتفاقی که هنوز رخ نداده و همزمان با اکران عمومی اثر، شبکه های ماهواره ای هم به پخش این فیلم مشغولند.

بازگشت حامد بهداد به سینما در سال ۹۸/احتمال ظهور دو کارگردان صاحب سبک/////////////////////یکشنبه

جواد عزتی، طناز طباطبایی، امیر آقایی، پانته‌آ بهرام، علی شادمان، نیره فراهانی، مهدی حسینی‌نیا، ایمان صفا، مه‌لقا باقری، نادر شهسواری و با معرفی آبان عسکری به ایفای نقش می‌پردازند.

از جمله نکات جالب توجه این فیلم می‌توان به همکاری محمد کارت با کارگردانان فیلم سینمایی «جان‌دار» اشاره کرد، فیلمنامه «شنای پروانه» با مضمونی اجتماعی توسط محمد کارت، حسین دوماری و پدرام پورامیری نوشته شده است، در خلاصه داستان آن آمده است: «در جنوب شهر، شنای پروانه طوفان به پا می‌کند».

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!