سریال‌های نوروز ۱۴۰۰| از «پایتخت» تا «نون.خ»؛ رقابت در تلویزیون برای جذب مخاطب

تلویزیون به روال معمول سال‌های اخیر، برای شب‌های تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۰ نیز مجموعه‌های تلویزیونی را تدارک دیده است که از چهار سریال سه عنوان آن طنز است و تصمیم دارد لحظات شیرینی را برای مخاطبان تلویزیون رقم بزند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ چند سالی است که تماشای سریال‌های نوروزی مانند دید و بازدید عید تبدیل به یک رسم شده است، مخصوصا در این ایام کرونایی که نه امکان مسافرت وجود دارد و نه دید و بازدید عید.

به نظر می‌آید امسال چهار سریال «نون.خ» با کارگردانی سعید آقاخانی، «همبازی»با کارگردانی سروش محمدزاده، «لوتی» جواد افشار و «نوروز رنگی» با کارگردانی علی مسعودی سریال‌هایی هستند که می‌توانند نظر بینندگان را جلب کنند. باید منتظر نتیجه هر سریال از نظر مخاطبان ماند.

«نون خ ۳» و حضور مقابل دوربین با ماسک

فصل سوم مجموعه تلویزیونی «نون .خ» با کارگردانی سعید آقاخانی، انتخاب شبکه یک سیما برای شب‌های نوروز ۱۴۰۰ است. غیر از «پایتخت» که فقط دو شب مهمان خانه‌هاست.

گروه بازیگران «نون .خ» تقریبا دست نخورده و از سعید آقاخانی، سیروس میمنت، نسرین مرادی، هدیه بازوند و ماشاءا… وروایی بهره می‌برد. شقایق دهقان که در فصل دوم، حضوری کوتاه داشت، در «نون. خ ۳» جزو بازیگران اصلی است و علی صادقی نیز پس از یک فصل غیبت به این مجموعه بازگشته است.

تنها حمیدرضا آذرنگ که در ماه‌های اخیر مشغول تولید اولین فیلم سینمایی خود با نام «روزی روزگاری آبادان» بوده، از جمع بازیگران این سریال جدا شده و مشخص نیست جای خالی او چگونه پر خواهد شد.

نکته جالب آن که مسئله شیوع کرونا در فصل سوم «نون. خ»، به نوعی دیده شده است. سعید آقاخانی در این باره توضیح داده که یکی از شخصیت‌های سریال بر اساس قصه، به کرونا مبتلا شده و به همین دلیل بازیگران در این سریال همگی ماسک به صورت دارند.

«نون خ» این روزها در اطراف تهران در حال تصویربرداری است و تاکنون حدود ۹۷ درصد از تصویربرداری فصل سوم آن انجام شده است.

از «پایتخت» تا «نون.خ»؛ رقابت در تلویزیون برای جذب مخاطب

«هم بازی»، ملودرامی عاشقانه 

شبکه دو قرار است سریال غیر طنزی را با نام «همبازی» و با کارگردانی سروش محمدزاده پخش کند.

گفته شده اگر چه این سریال کمدی نیست، اما ملودرامی عاشقانه است که در فضایی شاد و شیرین ساخته شده و به مسائل جوانان می‌پردازد.

آتیلا پسیانی، کامران تفتی، حسین مهری، مریم مومن، دیبا زاهدی، علیرضا استادی و امیر کاظمی از بازیگران این سریال هستند.

از «پایتخت» تا «نون.خ»؛ رقابت در تلویزیون برای جذب مخاطب

تغییری در کنداکتور

شبکه سه در روزهای پایانی اعلامِ سریال نوروزی، کنداکتور خود را از «بوتیمار» نجف‌زاده به «لوتی» جواد افشار تغییر داد.

سریال «بوتیمار» که در ابتدا قرار بود در ایام نوروز از شبکه سه سیما پخش شود موضوعی طنز مناسب شرایط نوروز بود، اما به طور ناگهانی جدول پخش تغییر پیدا کرد و تصمیم گرفته شد تا سریال «لوتی» که موضوعی جاسوسی، امنیتی دارد، روی آنتن شبکه سه سیما برود.

فصل اول سریال «گاندو» که حالا با نام موقت «لوتی» شناخته می‌شود به یکی از مهم‌ترین پرونده‌های جاسوسی، یعنی بازداشت جیسون رضائیان و تبادل او، پرداخته بود.

بازیگران اصلی داستان «گاندو»، یعنی داریوش فرهنگ و وحید رهبانی حضور دارند و پندار اکبری و علی افشار، امیریل ارجمند و بهمن دان، نقش یک ارتشی را در این سریال تلویزیونی ایفا می‌کنند.

دومین ساخته علی مسعودی

دومین سریال تلویزیونی علی  مسعودی در شب‌های نوروز از شبکه پنج سیما روی آنتن خواهد رفت. این مجموعه که در ابتدا با نام «نوروز رنگی» تولید شد، در ادامه نام آن به «هشت آباد» تغییر کرد و ممکن است برای پخش از شبکه پنج، به نام «نوروز رنگی» برگردد.

علی مسعودی، یوسف تیموری، داریوش سلیمی، سیاوش مفیدی، رابعه اسکویی، هادی عامل هاشمی و جواد خواجوی بازیگران اصلی این سریال هستند که در شهر مشهد تولید شده و با تکیه بر نوستالژی‌های دهه ۶۰، داستانی را در اسفند سال ۶۶ و فروردین سال ۶۷ روایت می‌کند. جواد خواجوی پس از «سرباز»، برای دومین بار با «نوروز رنگی» به عنوان بازیگر تلویزیون دیده خواهد شد.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments