نوروز سال 67 را در «نوروز رنگی» ببینید/تصویری از یک رسم قدیمی در شهر مشهد

در اسفند ۶۶ و با توجه به نزدیکی به نوروز ۶۷ مردم مشهد شهرشان را ترک می کردند تا فضا برای زائرانی که در این روزها به مشهد می آیند کم جمعیت تر شود، حالا سریال «نوروز رنگی» به این موضوع و این آداب قدیمی مردم مشهد می پردازد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ شاید نام «هشت آباد» برای این سریال معنی دیگری می داد و در گام نخست مخاطب را به بخشی از شهر مشهد ارجاع می داد که در آن بخش قصه ای روایت می شود. اما با تغییر نام سریال از هشت آباد به «نوروز رنگی» تنها ذهنیتی که برای مخاطب تلویزیونی می ماند سریالی با حال و هوای نوروز است.

نوروز رنگی عنوان سریال نوروزی شبکه پنج سیما است. سریالی که از نامش مشخص است برای نوروز و مختص این مناسبت ساخته شده است. این سریال در مشهد مقابل دوربین رفته است و کارگردانی و تهیه کنندگی  آن را علی مسعودی و علی اکبر تحویلیان به عهده دارند.

این سریال از ۳۰ اسفندماه در ۲۰ قسمت هر شب ساعت ۲۰ از شبکه پنج سیما روی آنتن می رود.

** داستان هایی پیرامون یک خانواده مشهدی

داستان اصلی این سریال در یک خانواده در حاشیه شهر مشهد می افتد.

رابعه اسکویی مادر این خانواده است و هادی عامل هاشمی پدر آن خانواده را ایفا می کند.

 یوسف تیموری نیز نقش دایی آنها را بازی می کند. همچنین جواد خواجوی و ماهان عبدی اهلی دیگر خانه هستند.

داستان این سریال بین این خانواده و همسایه های آنها تعریف می شود. همچنین حمید شجره چهره جدیدی است که در این سریال معرفی می شود.

** نوروز رنگی یا هشت آباد؟

در ابتدای تولید نام هشت آباد برای این سریال انتخاب شده بود. این نام، نام منطقه و محله ای بود که قصه در آن روایت می شد اما با گذر زمان سازندگان تصمیم گرفتند نام آن را به نوروز رنگی که بیشتر با حال و هوای نوروز و عید باستانی ایرانی ها همخوانی دارد، تغییر دهند.

** قصه ای در آخرین روزهای دهه شصت

قصه اصلی این سریال در بستر سال های منتهی به دهه ۷۰ می گذرد.

در اسفند ۶۶ و با توجه به نزدیکی به نوروز ۶۷ مردم مشهد شهرشان را ترک می کردند تا فضا برای زائرانی که در این روزها به مشهد می آیند بازتر شود و راحت تر بتوانند زیارت کنند.

بخشی از سریال نوروز رنگی به این موضوع و این آداب قدیمی مردم مشهد می پردازد.

** به تصویر کشیدن فرهنگ مردم مشهد

هر کدام از شهرهای ایران فرهنگ و آداب و رسوم منحصر به شهرشان را دارند و مشهد نیز از این قاعده مستثنی نیست و در این سریال سعی شده تا به فرهنگ و آداب و رسومی که در این شهر است پرداخته شود.

بازیگرانی نظیر رابعه اسکویی، جواد خواجوی، هادی عامل هاشمی، یوسف تیموری، شهرام قائدی، پریسا مقتدی، ماهان عبدی، شاهو رستمی، سیمین بهفر، الهه جعفری و حدیثه زارعی در این سریال به ایفای نقش می‌پردازند و بازیگران جدید به نام‌های محمد اسلامی، سینا رازقی و حمیدرضا حافظ شجری معرفی می‌شوند.

 

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110