«نون.خ» پربیننده‌تر از «پایتخت»/ «گاندو۲» رکورد امنیتی‌ها را شکست

سریال «نون.خ۳» با حدود ۸۰ درصد مخاطب رکورد سریال «پایتخت ۶» را هم جا به جا کرد و پربیننده‌ترین سریال طی دو سال اخیر سیما شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ۸۲.۶ درصد از مردم در هفته اول نوروز ۱۴۰۰ بیننده برنامه‌های مختلف سیما اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، سخنرانی، برنامه‌های گفتگو محور، برنامه‌های ورزشی و اخبار بوده‌اند و نصاب سریال‌های هفته اول نوروز و برنامه‌های ویژه تحویل سال تلویزیون در سال جدید را فصل سوم «نون خ» شبکه یک و «عصر جدید» شبکه سه سیما جابجا کردند.

بر اساس این نظرسنجی در هفته اول نوروز ۱۴۰۰ نصاب سریال‌ها و ویژه‌برنامه‌های تحویل سال در سال‌های گذشته شکسته شد و فصل سوم سریال «نون خ» شبکه یک سیما با ۷۹.۶ درصد مخاطب و رضایت در حد زیاد ۸۹.۳ درصد و ویژه‌برنامه تحویل سال «عصر جدید» شبکه سه با ۷۰.۵ درصد مخاطب و رضایت در حد زیاد ۸۷ درصد در صدر سریال‌های هفته اول نوروز و ویژه‌های تحویل سال قرار گرفتند.

بعد از فصل سوم سریال «نون خ» شبکه یک سیما، سریال «گاندو ۲» از شبکه سه سیما با ۵۵.۸ درصد مخاطب و رضایت ۸۷.۶ درصدی درحد زیاد در رتبه دوم سریال‌های هفته اول نوروز ۱۴۰۰ قرار گرفته است.

فصل دوم «گاندو» که هرشب از شبکه سه سیما پخش می‌شود، نخستین تجربه سیما در سریال‌های نوروز به حساب می‌آید که در قالب امنیتی ساخته می‌شود و در کنار سریال‌های طنز و عاشقانه دیگر شبکه‌ها دارای مخاطب بالای ۵۰ درصد است و تاکنون بالاترین نصاب بیننده و رضایت در سریال‌های پلیسی و امنیتی را به نام خود ثبت کرده است.

براساس این نظرسنجی، سریال «هم بازی» شبکه دو سیما هم درهفته اول نوروز امسال ۲۸.۲ درصد مخاطب با رضایت ۷۵ درصدی درحد زیاد داشته است که در مقایسه با هفته اول نوروز سال ۱۳۹۹ نسبت به سریال طنز «کامیون» بیش از یک درصد افزایش مخاطب داشته است.

«نوروز رنگی»، سریال طنز شبکه پنج سیما هم درهفته اول نوروز ۱۴۰۰، ۱۸.۴ درصد مخاطب را پای خود نشاند که ۸۲.۶ درصد از آنها درحد زیاد از این سریال رضایت داشتند.

«نوروز رنگی» با این درصد از مخاطب نصاب سریال‌های نوروزی شبکه پنج سیما از سال ۹۷ تا کنون را شکسته است؛ سریال «هیئت مدیره» در سال ۹۷، ۱۳.۵ درصد مخاطب، «شش قهرمان و نصفی» در سال ۹۸، ۶.۴ درصد مخاطب و «میانبر» در سال ۹۹، ۹.۳ درصد مخاطب درهفته اول نوروز داشتند.

در هفته اول نوروز ۱۴۰۰ سریال طنز آیتمی «دست انداز» از شبکه نسیم هم با ۱۷.۵ درصد مخاطب، رضایت ۷۶.۹ درصدی مخاطبان خود را در حد زیاد به دست آورده است.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص ویژه‌برنامه‌های تحویل سال ۱۴۰۰ نیز حکایت از رشد بیش از دو برابری مخاطبان ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه سه سیما نسبت به سال ۱۳۹۹ دارد که آن را در صدر ویژه‌های تحویل سال جدید قرار داد.

ویژه برنامه تحویل سال شبکه ۳ در سال ۹۹ با عنوان (اتفاق ۹۹) با ۳۱.۲ درصد مخاطب و ویژه برنامه تحویل سال شبکه ۳ در سال ۹۸ نیز با اجرای احسان علیخانی ۳۳.۲ درصد مخاطب پای خود نشاند.

بعد از ویژه برنامه «عصر جدید» شبکه ۳، «فرمول یک» شبکه یک سیما با ۳۰.۴ درصد مخاطب و رضایت ۷۴.۱ درصد در حد زیاد در رتبه دوم ویژه‌های تحویل سال ۱۴۰۰ قرار گرفت.

«فرمول یک» ۱۴۰۰ نصاب برنامه‌های ویژه تحویل سال شبکه یک سیما در چهار سال گذشته را شکسته است، ویژه‌برنامه‌های تحویل سال شبکه یک از سال ۹۷ تا ۹۹ به ترتیب ۱۹، ۱۱.۳ و ۲۸.۳ درصد مخاطب داشت که با ۳۰.۴ درصد مخاطب ویژه‌برنامه تحویل امسال، بهترین برنامه ویژه تحویل سال شبکه یک در سالیان اخیر شد.

«نوروزترین نوروز» عنوان ویژه برنامه تحویل سال شبکه پنج سیما در سال جدید بود که توانست ۱۷.۴ درصد مخاطب را پای خود بنشاند و رضایت ۷۴.۹ درصد از آن‌ها را در حد زیاد به دست آورد.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، ۴۲.۴ درصد از مردم در هفته اول نوروز ۱۴۰۰ فیلم‌های سینمایی تلویزیون را دیده‌اند، ۳۹ درصد هم پای برنامه‌های شبکه‌های استانی نشسته و ۱۸.۶ درصد هم شنونده برنامه‌های متنوع رادیو بوده‌اند.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments