رضا صادقی: مردم فکر می‌کنند که هنرمندان در پر قو زندگی می‌کنند

رضا صادقی: کرونا برای اهل هنر یک فاجعه بود، همه مشاغل، کم و بیش به کار خود ادامه دادند اما این هنرمندان بودند که بیشترین آسیب را از کرونا دیدند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایلنا؛ رضا صادقی می‌گوید:از رضا صادقی که می‌شناسم بعید نیست که بتواند این کارها را انجام دهد. برای اجرا نیز از دوستانم که مجری‌های مطرح و شناخته شده‌ای هستند، کمک خواهم گرفت.

اثرات بیماری کرونا بر زندگی هنرمندان
کرونا برای اهل هنر یک فاجعه بود، همه مشاغل، کم و بیش به کار خود ادامه دادند اما این هنرمندان بودند که بیشترین آسیب را از کرونا دیدند.
پزشکان، کارگران، کارمندها و کاسب‌ها به نحوی به کار خود بازگشتند، اما هنرمندان به محض اینکه خواستند کاری انجام دهند، هجمه‌ای شدید و غیرمنصفانه‌ علیه آنها صورت گرفت.
اگر همین امروز یا یک ماه دیگر بگویند کرونا تمام شده و می‌توانید دوباره کارهای هنری خود را آغاز کنید، جدای از بحث مالی دو یا سه سالی طول می‌کشد که به شرایط قبل از کرونا بازگردیم.
شاید سخت‌ترین کار برای یک هنرمند و نوازنده این باشد که ساز خود را بفروشد. من هم زمانی چنین کاری را انجام داده‌ام و می‌فهمم که یک نوازنده در چنین مواقعی چه دردی می‌کشد.
۱۲سال پیش به دلایلی مجبور شدم سازم را بفروشم 
۱۲ سال پیش به دلایلی مجبور شدم سازم را بفروشم، وقتی می‌خواستند آن را ببرند حتی نگاهش نمی‌کردم چون آن ساز رفیقم بود و بسیار برایم سخت بود که بخواهم از رفیقم جدا شوم.
ببینید که وضعیت معیشت هنرمندان به کجا رسیده که حاضرند از ساز خود بگذرد تا امرار معاش کنند. ساز برای یک هنرمند یا نوازنده یعنی بخشی از وجودش اما در برخی از مواقع مجبوری که برای بخش دیگر از وجودت که زندگی و مسائل اقتصادی است، از ساز یا یک اثر هنری با ارزش بگذری.
فقط ۱۰ درصد هنرمندان زندگی بدون مشکل مالی دارند
کمتر از 10 درصد هنرمندان یا سلبریتی‌ها زندگی بدون مشکل مالی دارند. خیلی از مسائلی که در اینستاگرام به آن پرداخته می‌شود واقعی نیست، خیلی از ماشین‌ها و زندگی‌های لاکچری که برخی افراد در اینستاگرام از خودشان به نمایش می‌گذارند، اجاره‌ای و فیک است.
شاید فقط 2 درصد از این هنرمندان و سلبریتی‌ها باشند که از قبل فکری برای آینده خود کرده‌اند اما اغلب آنها درآمد‌هایی که دارند و کارهایی که انجام می‌دهند، صرفا برای گذران زندگی روزانه کافیست.
بسیاری از هنرمندان فرصت نکرده‌اند برای جمع کردن مال و ثروت وقت بگذارند اما مردم فکر می‌کنند که هنرمندان در پر قو زندگی می‌کنند درحالیکه واقعا اینگونه نیست و این قشر نیز مشکلات خاص خودشان را دارند.
زندگی‌هایی که در اینستاگرام منتشر می‌شود، تا حد زیادی به واقعیت شبیه نیست.
چرا هنرمندان؛ سلبریتیِ بی‌درد معرفی می‌شوند؟!
در همین رسانه ملی وقت‌هایی که به هنرمندان نیاز دارند آنها را هنرمند مردمی خطاب می‌کنند و به آنها هنرمند همراه و هنرمند مردمی می‌گویند اما اگر حرفی بزنی که باب میل آنها نباشد سریعا با تهیه یک گزارش تو را سلبریتیِ بی‌درد معرفی می‌کنند و هر آنچه می‌خواهند به هنرمندان می‌گویند! در واقع هیچ نوع حمایتی به صورت واقعی از طرف هیچ ارگانی از هنرمندان نمی‌شود.
برخی هنرمند را به سیاه‌نمایی متهم می کنند! 
اگر هرکسی در مورد هر موضوعی اظهارنظر کند ایرادی ندارد، اما کافی‌ست یک هنرمند درباره فلان موضوع اظهارنظر یا موضع‌گیری کند، سریعا او را به سیاه‌نمایی متهم می‌کنند یا می‌گویند سواد کافی برای اظهارنظر در مورد این موضوع ندارد. تمام حرف این است که هنرمندان و سلبریتی‌ها هم مثل دیگر مردم زندگی و حق اظهارنظر دارند.
0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments