ادعای عجیب سمفا درباره آمار فروش نوروزی چند فیلم سینمایی

با اعلام فروش اولیه توسط سمفا یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم‌ها اظهار کرده بود که میزان فروش فیلمش قطعاً بیشتر از این میزان است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ میزان فروش فیلم‌های نوروزی امسال بعد از ایام نوروز آن‌قدر پایین بود که مایه تأسف علاقه‌مندان سینما بود؛ فروش پنج فیلم سینمایی مجموعاً 500 میلیون تومان بود.

اما روز یکشنبه سامانه سمفا نشان داد که آمار فروش پنج فیلم سینمایی نوروزی بالای یک میلیارد شد و به نظر عجیب می‌آمد که این فیلم‌ها که در 14 روز عید بیشتر از نیم میلیارد فروش نداشتند، توانسته باشند در فاصله یک روز نیم میلیارد دیگر به فروش خود اضافه کنند!

برخی از مدیران سازمان سینمایی ابتدا گفتند که فروش 1 میلیاردی جدید تنها برای این پنج فیلم نیست بلکه شامل دیگر فیلم‌های قبل از اکران نوروزی و آنلاین نیز شده است که برای شفافیت بیشتر ایشان را متوجه خطای این تحلیل کردیم که جدای از فروش تمام فیلم‌های سال گذشته، همین پنج فیلم جدید جداگانه فروش بسیار بالایی را در این دو روز کسب کرده‌اند که منجر به فروش نیم میلیاردی آنان شده است.

امروز در نهایت محمدرضا فرجی پاسخ داد که با اعلام فروش اولیه توسط سمفا یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم‌ها اظهار کرده بود که میزان فروش فیلمش قطعاً بیشتر از این میزان است. بعد از این با پیگیری از سمفا متوجه شدند که این سامانه 3 ساعت دچار مشکلات فنی شده است و سمفا بعد از اینکه فروش اولیه را ثبت کرده است میزان اضافه بر سازمانی که سینماها کار کرده‌اند را ثبت نکرده است و برای همین همکاران ما اقدام به برطرف کردن مشکل فنی آن کردند و در نهایت آمار صحیح فروش اعلام شد.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments