مهام: سریال های طنز رمضانی را اصغر فرهادی به تلویزیون آورد

مهران مهام :پایه گذار کارهای کمدی و طنز در ایام رمضان اصغر فرهادی بود. فرهادی «یادداشت های کودکی» و «پشت کنکوری ها» را در شبکه پنج شروع کرد و بعد از آن فضا در تلویزیون شکست.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ مهران مهام در پاسخ به این پرسش که چرا سریال طنز «بوتیمار» پس از جا ماندن از آنتن نوروزی برای پخش در رمضان هم انتخاب نشد اظهار کرد:

یکی از دلایلِ نبودِ کار طنز در تلویزیون به این برمی گردد که غالبا کمدی سازهای ما از تلویزیون رفته اند. واقعیت این است، فضایی که شبکه نمایش خانگی به وجود آورده، اغلب کمدی سازها را به سمت خود جذب کرده است.

تلویزیون یک بودجه ای دارد که مجلس مشخص می کند و اعداد و ارقام مشخصی دارد و طبق آن سریال کمدی می سازد.

برای سریال هایی مثل «پایتخت»، «نون.خ» و برخی سریال هایی که قبلا ساختیم، هزینه می کنند ولی با ارقامی که در بیرون از تلویزیون می دهند، مشخص است که کسی نمی ماند. سریال ما هم اگر برای ایام رمضان روی آنتن نمی رود، به این دلیل است که کار ما ۲۰ قسمت است و با توجه به اینکه مناسبت رمضان ۳۰ روز است، پخش نمی شود.

تهیه کننده تلویزیون با ابراز تاسف از نبودِ کار کمدی در رمضان امسال، همچون سال های گذشته یادآور شد:

پایه گذار کارهای کمدی و طنز در ایام رمضان اصغر فرهادی بود. فرهادی «یادداشت های کودکی» و «پشت کنکوری ها» را در شبکه پنج شروع کرد و بعد از آن فضا در تلویزیون شکست و مشخص شد که باید برای ماه رمضان کار کمدی ساخت.

بعد از آن هم پشتِ سر کار را ما گرفتیم و سال ها برای تلویزیون در ایام رمضان کار کمدی ساختیم، ولی وضعیت حالا به گونه ای که در این مسیر سیر می کنیم و کاری هم نمی شود انجام داد و اینکه کمدین، نویسنده کمدی و کارگردان کمدی ساز در تلویزیون کم داریم.

پخش بوتیمار بعد از ماه رمضان

درباره زمان پخش سریال «بوتیمار»، فکر می کنم این مجموعه بعد از ماه رمضان به روی آنتن برود و ظاهرا اینگونه است؛ البته هنوز تاریخ دقیق تعیین نشده است.

روزی که تولید سریال «بوتیمار» آغاز شد، به ما اعلام کردند که از گزینه های نوروز هستیم. اما خب در نهایت تصمیم، پخش سریال دیگری بود.

سریال بوتیمار

 

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments