تمجید رسانه ایتالیایی از مهدی طارمی: طارمی مروارید خلیج فارس

یک سایت ایتالیایی به روایت زندگی مهدی طارمی از بوشهر تا گل خیره کننده او در لیگ قهرمانان اروپا پرداخت و این ستاره ایرانی را مروارید خلیج فارس دانست.

به گزارش ستاره ها؛ سایت ایتالیایی پس از درخشش مهدی طارمی در لیگ قهرمانان آسیا به تمجید از ستاره بوشهری پرداخت و از این بازیکن به عنوان مروارید خلیج فارس نام برد.

numero-diez در گزارشی از داستان زندگی طارمی صحبت کرد:

شهر بوشهر مشرف به سواحل جنوب غربی ایران در خلیج فارس است.

مهدی طارمی با 1.87 متر قد به بخت اول پورتو و کونسیسائو بدل شد.

مهمترین ویژگی طارمی قدرت فیزیکی اوست و بندر باعث شده تا او یکی از عناصر کلیدی گلزنی خود را پیدا کند.

او اکنون به مانند یک فانوس دریایی در وسط دریا است و به یک پناهگاه امن بدل شده است. کونسیسائو بسیار زیاد به او تکیه دارد و می‌داند که بازیکنش با اینکه شاید تکنیکی‌ترین بازیکن تیمش نباشد ولی اگر در نزدیکی دروازه توپ را در اختیار گیرد، گل های مهم به ثبت خواهد رساند.

او از شاهین تا ریوآوه، از پرسپولیس تا پورتو، از ایران تا پرتغال برای تیم‌ها گلزنی کرده است.

در شاهین در 7 مسابقه یک گل زد، و در ایران جوان در 22 بازی 12 گل به ثبت رسانید.

در پرسپولیس در 87 بازی، 45 گل به ثبت رساند و در لیگ قطر و در باشگاه الغرافه نیز در 30 مسابقه 13 گل وارد دروازه حریفان کرد.

طارمی به پرتغال آمد و در 30 مسابقه برای ریوآوه 18 گل زد و اکنون نیز در 26 مسابقه برای پورتو، 10 گل و 10 پاس گل را به ثبت رسانده است. در 9 سال اخیر همیشه تعداد گل‌های او به عدد 2 رقمی بدل شده است.

او این هفته در لیگ قهرمانان اروپا مقابل چلسی در سویا و ورزشگاه سانچز پیسخوان، پس از این همه سال نشان داد که چقدر توانایی‌های بزرگ دارد. همانگونه که گزارشگر برزیلی گفت: این گل برای صعود پورتو کافی نیست ولی عجب گلی زد مهدی طارمی.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments