محمدرضا رهبری: فکر نمی کردم قرار باشد در این سریال بازی کنم+ فیلم

محمدرضا رهبری که در شب‌های رمضان سریال «بچه مهندس ۴» با بازی او از تلویزیون پخش می‌شود می‌گوید فصل‌های قبلی سریال را ندیده، زیرا فکر نمی‌کرده است، روزی در این سریال بازی کند.

به گزارش ستاره ها؛ محمدرضا رهبری که در شب‌های رمضان سریال «بچه مهندس ۴» با بازی او از تلویزیون پخش می‌شود و جایگزین روزبه حصاری ـ بازیگر اصلی فصل گذشته ـ شده است، می‌گوید فصل‌های قبلی سریال را ندیده، زیرا فکر نمی‌کرده است، روزی در این سریال بازی کند. او همچنین عنوان می‌کند که از قضاوت زودهنگام برخی از مخاطبان سریال نسبت به تغییر نقش جواد جوادی ناراحت است.

محمدرضا رهبری ـ بازیگر سریال «بچه مهندس ۴» توضیح داد:

فصل‌های قبل را ندیده‌ام؛ البته‌ نه اینکه اصلا نبینم، بخش‌هایی از آن را دیدم زیرا سر کار بودم و اصلا فکر نمی‌کردم روزی «بچه مهندس» را کار کنم. در فضای مجازی بازی ها را دیدم اما خیلی تماشا نکردم تا تقلید نکنم و یک جواد جوادی جدید را خلق کنم.

دو روز مانده به فیلمبرداری با من تماس گرفتند

در ابتدا قرار نبوده است او این نقش را بازی کند و قرار بوده که همان بازیگر اصلی مقابل دوربین برود.

اما دو روز مانده به فیلمبرداری با من تماس گرفتند و من رفتم دفتر با آقای سعدی صحبت کردم و به توافق رسیدیم. وقت نشد فیلم‌نامه را بخوانم. وقتی کات می‌دادند من می‌رفتم قسمت‌های بعدی را می خواندم. با این همه فکر می‌کنم خدا را شکر جواد جوادی باورپذیر شده است.

جواد جوادی یک شخصیت معصوم و مظلومی است 

جوادی یک شاخصه‌ها و تعریفی دارد؛ یک شخصیت معصوم و مظلومی است که سعی می‌کند به همه کمک کند؛ من هم در زندگی سعی می‌کنم به همه کمک کنم و همیشه در زندگی‌ام از اینکه کسی را ناراحت کنم واهمه داشته ام.

بعضی‌ها می‌گویند شخصیت جواد عوض شده است و چرا انقدر عصبی است. همه الان می‌دانند که جواد تومور دارد و یکی از علائم تومور، تغییر شخصیت و عصبی شدن شخص است.

ناراحت بودم که چرا برخی قبل از اینکه کار پخش شود، قضاوت می‌کردند

بازیگر قبلی به هر دلیلی به توافق نرسید و من به جایش آمدم. ناراحت بودم که چرا برخی قبل از اینکه کار پخش شود و بازی مرا ببینند، قضاوت می‌کردند.

ما کار را باید به ماه مبارک رمضان می رساندیم و خیلی دیر کار را شروع کردیم. دو شیفت کار می‌کردیم. عوامل عوض می‌شدند فقط من، کارگردان و یکی ـ دو تا بازیگر دیگر در دو شیفت ثابت بودیم.

گاهی چون لوکیشن دور بود همان جا می‌ماندم و می‌خوابیدم و گاهی چند روز نمی‌توانستم حمام بروم. آقای کاوری ریسک کردند زیرا مردم جواد جوادی را با بازیگر قبلی پذیرفته بودند و این ریسک بزرگی بود اما خدا را شکر فکر می‌کنم جواب داد.

خاطره‌ای از یک سکانس سریال «بچه مهندس»

ما در سکانسی به خانه بچه‌های آسمانی به مشهد رفتیم. حین فیلمبرداری در آنجا دو کودک آمدند و یکی گفت عمو جواد می شود خواهش کنم با من عکس بیندازید؟ کودک دیگر گفت فکر نمی کنم عمو جواد الان با تو عکس بیندازد زیرا اگر با تو عکس بندازد داستان لو می رود.

خیلی برایم جالب بود که یک کودک آنقدر درکش بالاست و می‌داند چه اتفاقی می‌افتد. این بچه‌ها کسی را ندارند. فقط خدارا دارند امیدوارم مسوولان بیشتر به آن‌ها اهمیت دهند.

سر بازی ایران و استرالیا جوگیر شدم و در رشته تربیت بدنی کنکور دادم؛ فوروارد بازی میکردم

من را بیشتر به عنوان بازیگر می‌شناسند اما ورودم به تلویزیون با اجرا بوده است. سال ۸۴ با اجرا به مخاطب معرفی شدم. از کودکی عاشق بازیگری بودم.

تمام تئاترهای مدرسه را خودم کارگردانی می‌کردم، می نوشتم و بازی می‌کردم. بعد از مسابقه ایران و استرالیا که با انتخاب رشته من همزمان شده بود، جوگیر شدم که ورزش را دنبال کنم.

پدرم هم معتقد بود بازیگری امنیت شغلی ندارد. در فوتبال موفق بودم اما یک تصادف باعث شد کشکک زانوی من بشکند و بعد فوتبال را برای همیشه کنار بگذارم.

برای بازیگری، کلاس‌های آقای تارخ را گذراندم و بعد در دانشگاه تغییر رشته دادم و بازیگری خواندم. خوشحالم که این اتفاق افتاد آن موقع که تصادف کردم  خیلی ناراحت شدم اما الان میفهمم که خدا دوستم داشت.

حدودا ۱۸ سال است که در سینما و تلویزیون بازی می‌کنم و در بیش از ۵۰ پروژه بازی کرده ام و پنج ـ شش اجرای تلویزیونی داشته‌ام. دو تا از این پروژه‌ها روی من تاثیر فوق ‌العاده‌ای گذاشت؛ اولی «میوه ممنوعه» و الان «بچه مهندس۴» و همین طور فیلم سینمایی «بهت» کار آقای عباس رافعی.

من به عنوان یک بازیگر حتما اشتباه هم کرده‌ام. ما امنیت شغلی نداریم و گاهی ممکن است پیشنهادی به خاطر شرایط مالی  برایمان وسوسه انگیز باشد زیرا ما مثل کارمندان دستمزد ثابت نداریم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!