پیمان قاسم خانی به سراغ سیتکام سازی برای نمایش خانگی می رود

پیمان قاسمخانی از ساخت سریال کمدی با ساختاری جدید با همکاری مهران مدیری خبر داد

به گزارش ستاره ها؛ «پیمان قاسم خانی در گفت و گو با فریدون جیرانی در کافه اپارات درباره فعالیت های آینده اش عنوان کرد:

خیلی طرح های سینمایی داشتم که فعلا به نظر می رسد وضعیت نامشخص است؛ الان یک کار مشاوره و سرپرستی با آقای مدیری مشغولیم(«دراکولا») و یک سریال قرار است کار کنیم که خودم خیلی داستانش را دوست دارم؛شبیه آن را ندیدیم و متفاوت است.

یک سیتکام است که داستان های متفاوتی را دارد.سیتکام خیلی مهم نیست آن را چه کسی آن را بسازد؛متن و بازیگرها مهم است؛اگر بتوانیم جوانان هایی که کارگردان های خوبی هستند پیدا کنیم کارگردانی را به آن ها می سپاریم.»

سیتکام معنای گسترده ای دارد اما آن مفهومی که بیشتر شناخته می شود؛نوعی از کمدی است که در یک لوکیشن محدود تولید می شود؛نمونه های مشهور خارجی آن سریال های چون«فرندز»،«ملاقات با مادر»،«آفیس» و… هستند.

در دهه هشتاد تلویزیون ایران به سمت ساخت چنین آثاری رفت و یکی از مشهور ترین آنها «نیمکت»محمد رحمانیان است.

شبکه نمایش خانگی نیز در سال۱۳۹۳ سریال«عشق تعطیل نیست»را با ستاره هایی چون محمدرضا گلزار و مهناز افشار جلوی دوربین برد که به دلیل عدم شناخت درست این سبک برنامه سازی و عدم همکاری بازیگران اصلی تنها ۵ قسمت از آن مجال انتشار یافت.

اخیرا نیز رامبد جوان سریالی را به شکل سیتکام با نام«مردم معمولی»جلوی دوربین برده که تا کنون هفت قسمت از آن منتشر شده و با واکنش هایی از سوی منتقدین و مخاطبان مواجه شده است.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110