محمد کاسبی: بسیاری از سریال‌های مناسبتی ربطی به ماه رمضان ندارند

محمد کاسبی معتقد است قصه سریالی که قرار است به مناسبت ماه رمضان ساخته شود باید نشانه‌هایی قرآنی و متناسب با حال‌وهوای این ماه را در خود داشته باشد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ کارنامه بازیگری محمد کاسبی در تلویزیون اگرچه محدود و سختگیرانه است اما پربار و قابل اعتنا به نظر می‌رسد، به‌خصوص بازی در سریال‌های خاطره انگیزی چون «خوش رکاب»، «صاحبدلان»، «سه در چهار» و «سِرِ دلبران».

به باور کاسبی، سریالی که به مناسبت ماه رمضان ساخته می‌شود باید نشانه‌های این ماه را در خود داشته باشد و از این حیث، سریال «صاحبدلان» را یک اثر ممتاز و بی‌تکرار می‌داند.

این روزها چه می کنید و مشغول چه کاری هستید؟

فعلا که در خانه هستم و کار نمی‌کنم. آخرین فعالیتم در بازیگری همان سریال «دادستان» بود که اواخر سال گذشته از شبکه یک پخش شد.

چرا بعد از «دادستان» در فیلم و سریال دیگری بازی نکردید؟

به خاطر کرونا ترجیح می‌دهم کمتر کار کنم، به‌خصوص که یک مرتبه هم به این بیماری مبتلا شدم و در نتیجه خیلی احتیاط می‌کنم.

محمد کاسبی: بسیاری از سریال‌های مناسبتی ربطی به ماه رمضان ندارند

جلیل جاویدیان یکی از ماندگارترین نقش‌آفرینی‌های شما در تلویزیون بود و مردم همچنان با این نقش خاطره دارند. چرا نقش‌تان در سریال «صاحبدلان» تا این حد ماندگار شد؟

شخصیت‌پردازی خیلی درستی روی این کاراکتر انجام شده بود. نه فقط جلیل جاویدیان که سایر شخصیت‌های سریال «صاحبدلان» هم دارای عقبه و پیشینه‌ای هستند که در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد.

مخاطب می‌داند که این کاراکتر از کجا آمده و چگونه به موقعیت کنونی‌اش رسیده است.

هر ساله چند سریال به مناسبت ماه رمضان تولید و پخش می‌شوند که خیلی از آن‌ها هیچ ارتباطی به این ماه ندارد

به هر حال، شخصیت‌پردازی درست و طراحی دیالوگ‌های جذاب برای کاراکترها باعث شده بود که کاراکترهای سریال «صاحبدلان» و از جمله همین جلیل در ذهن و خاطره مردم بمانند.

سال‌ها از پخش اولیه «صاحبدلان» می‌گذرد و این سریال نه تنها همچنان ارزش تماشا دارد که در قیاس با بسیاری از مجموعه‌های امروزی یک سروگردن بالاتر است. دلیل جذابیت و ماندگاری «صاحبدلان» را در چه می‌بینید؟

هر ساله چند سریال به مناسبت ماه رمضان تولید و پخش می‌شوند که خیلی از آن‌ها هیچ ارتباطی به این ماه ندارد.

ماه رمضان مشخصات و مختصات خودش را دارد و سریالی که قرار است مختص این ماه ساخته شود، باید بخشی از این نشانه‌ها را در خود داشته باشد.

به نظرم صاحبدلان از جمله معدود سریال‌هایی بود که مخصوص ماه رمضان ساخته شد و به همین دلیل هم مورد استقبال چند نسل از بینندگان تلویزیون قرار گرفت.

ماه رمضان مشخصات و مختصات خودش را دارد و سریالی که قرار است مختص این ماه ساخته شود، باید بخشی از این نشانه‌ها را در خود داشته باشد

سریال «صاحبدلان» به روش اصولی و نه به شکل شعارزده به قرآن و قصص آن پرداخت. جذابیت یک سریال تلویزیونی اول از همه به قصه‌اش وابسته است.

قصه فیلم یا سریالی که قرار است به مناسبت ماه رمضان ساخته و پخش شود باید نشانه‌های قرآنی و متناسب با حال‌وهوای این ماه را در خود داشته باشد، آن هم به شکلی که برای مخاطب جذاب به نظر برسد.

هر نسلی از مخاطب، نیازها و سلایق مخصوص به خود را دارد و نمی‌توانیم همان مدلی که برای بینندگان دو، سه دهه قبل سریال می‌ساختیم برای نسل امروز هم بسازیم. بسیاری از سریال‌هایی که در سال‌های اخیر در ماه رمضان به نمایش درآمده‌ هیچ ارتباطی به این ماه نداشته‌اند.

در سال‌های اخیر چه در سینما و چه تلویزیون خیلی کم‌کار شده‌اید. علت این کم‌کاری چیست؟

 خیلی از فیلمنامه‌ها نمی‌توانند نظرم را جلب کنند. به نظرم قصه‌ها تکراری و شبیه به هم هستند. نقش‌هایی که پیشنهاد می‌شوند هم از جذابیت لازم برخوردار نیستند و جای کار چندانی ندارند. در این شرایط ترجیح می‌دهم اصلا کار نکنم.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110