تولید «نون خ 4» در هاله ای از ابهام | سعید آقاخانی و قرارداد ساخت چهار سریال

شنیده می شود تولید فصل چهار «نون خ» به این آسانی نیست و هنوز هیچ چیزی برای به جریان افتادن پروژه قطعی نیست.

به گزارش ستاره ها و به نقل از هفت صبح؛ هفته گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد که قرار است به زودی و از اواخر تابستان تولید سریال «نون خ 4» برای پخش در نوروز 1401 آماده شود.

اما آنطوریکه شنیده می شود، تولید فصل چهار به این آسانی نیست و خبر اعلام شده بیشتر یک عملیات رسانه ای بوده و هنوز هیچ چیزی برای به جریان افتادن پروژه قطعی نیست.

بدهی پروژه به عوامل:

با وجود اینکه الان نزدیک به سه ماه از پایان پخش سریال «نون خ 3» می گذرد اما هنوز تلویزیون با تهیه کننده پروژه تسویه حساب نکرده، از همین رو سریال به تعدادی از عوامل اصلی اش بدهکار است.

یکی از این عوامل خود سعید آقاخانی است که هنوز قسط آخرش را دریافت نکرده است. قسط آخر آقاخانی رقم قالب توجهی است که در شروع تولید فصل چهارم به نوعی منوط به تسویه کامل این قسط است.

البته توافقات و قرارداد فصل چهارم بین تلویزیون و تهیه کننده منعقد شده، اما در صورتی سریال وارد مرحله تولید می شود که بدهی های قبلی تسویه شود.

هنوز این اتفاق نیفتاده و فصل چهارم سریال فقط روی کاغذ وارد مرحله پیش تولید شده است.

انتشار خبر تولید هم از این بابت بوده که به تلویزیون این اطمینان داده شود که فصل چهار وارد مرحله تولیدشده تا آنها هر چه سریعتر نسبت به پرداخت بدهی ها اقدام کنند.

تعهدات عوامل:

خبر تولید فصل چهارم «نون خ» در حالی رسانه ای شده که دونفر از ارکان اصلی سریال یعنی سعید آقاخانی (کارگردان و بازیگر) و امیر وفایی ( نویسنده) به پروژه های دیگر متعهد شده اند، بنابراین همکاری شان با نون خ با اما و اگرهایی روبه روست. 

سعید آقاخانی از سال قبل قرارداد کارگردانی با سریال «شاخ آفریقا» را بسته و باید برای حضور در «نون خ» از این پروژه رسما انصراف دهد که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

از سوی دیگر آقاخانی با پلتفرم «فیلمنت» هم قراردادی امضا کرده که برای این پلتفرم یک سریال کمدی جهت پخش در نیمه دوم سال آماده کند.

نویسنده این سریال «امیر وفایی» است. حالا در چنین شرایطی آقاخانی باید در صورت حضور در «نون خ 4» از هر دو پروژه هم انصراف دهد، که البته این انصراف برایش بار مالی به همراه خواهد داشت.

همچنین شنیده می‌شود که آقاخانی به غیر از این دو قرارداد، سال قبل نیز قراردادی با سجاد علیجانی برای ساخت سریال «سیرک» امضا کرده که سرنوشت آن نیز نامشخص است.

در چنین شرایطی این کارگردان برای شروع «نون خ ۴» مجبور است به هر نحوی شده تهیه کنندگان این سه پروژه را راضی کند که امری بعید به نظر میرسد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!