فروش نیم‌میلیاردی دینامیت در ۲ روز/ سینماها با ۵۰درصد ظرفیت اکران را ادامه می‌دهند

با وجود شرایط قرمز کرونایی، فیلم سینمایی دینامیت در طول دو روز اکران به فروش نیم میلیاردی رسیده است. همچنین سینماها با ۵۰ درصد ظرفیت به اکران فیلم ها ادامه خواهند داد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ با شرایط جدید کرونا و به صدا درآمدن آژیر خطر برخی از شهرها به‌نشانه قرمز شدن، قرار است یکبار دیگر رونقِ سینما و تئاتر مورد آسیب قرار بگیرد، چرا که با قرمز شدن وضعیت تهران، بار دیگر سالن‌های تئاتر شهر تعطیل شد. این خبر را روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر اعلام کرد.

از آغاز همه‌گیری کرونا برای چندمین بار است که سالن‌های تئاتر تعطیل می‌شوند. پیش از این تئاتر و سینما جزو مشاغل گروه دو محسوب می‌شدند و در وضعیت نارنجی هم فعالیت آنها تعطیل می‌شد اما فروردین ماه امسال، سینما و تئاتر در دسته اول مشاغل طبقه‌بندی شدند که تعطیلی آن‌ها در وضعیت قرمز، صورت می‌گیرد.

علاوه بر اطلاعیه موزه هنرهای معاصر و تعطیلی مجدد این اماکن، خطر دیگر فضای سردِ دوباره سالن‌های سینماهای سراسر کشور است.

چرخه اکرانی که سینماگرها امید دارند با آمدنِ “دینامیت”، رونق بگیرد اما شرایط جدید کرونا، معلوم نیست دوباره چه بر سرِ این رونق بیاورد. البته هنوز بلیت‌فروشی‌ها ادامه دارد و گویا همه‌چیز بستگی به نظر و ابلاغ ستاد کرونای استان‌ها دارند و بنابر وضعیتِ هر استان، این روال تعیین خواهد شد.

سینمادارها منتظرِ ابلاغ ستاد کرونای استان‌اند که با توجه به درجه‌بندی و رنگ‌های شهرها و تصمیمی که گرفته می‌شود، سینما را تعطیل کنند و یا همچون روالِ این روزهای کرونایی، 50 درصد و یا یک‌سوم برقرار باشند.

محمد قاصد اشرفی رئیس هیئت مدیره انجمن سینماداران: سینما باز است مشکلی ندارد؛ چون گروه‌مان تغییر کرده است و جزو گروه دومیم.

همچون روالِ قبلی‌مان 50 درصد ظرفیت به کار ادامه می‌دهیم و ما تابع تصمیم وزارت ارشاد و ستاد کروناییم.

حضور “دینامیت” و رونق اکران سینماها

خدا را شکر با حضور “دینامیت” مسعود اطیابی فروش سینماها بهتر شده است و این فیلم نزدیک به نیم میلیارد فروش داشته است.

 

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110