لطفی: تهیه‌کنندگان زرنگ شده‌اند/با دستمزد ۳۰ سال پیش به من پیشنهاد کار می‌دهند

غلامحسین لطفی: علت اساسی برای رد پیشنهادات میزان پایین دستمزد است که در کمال تعجب دستمزد ۳۰ سال پیش را پیشنهاد می‌کنند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ غلامحسین لطفی پیرامون مشکلات پس از آسیب‌دیدگی سر صحنه و وضعیت سلامتی این روز‌های خود گفت:

سال‌ها پیش در جریان فیلمبرداری سریالی دچار حادثه شدم و درد آن هنوز همراه من است. هنوز هم گاهی درد وحشتناکی در پا‌های خودم احساس می‌کنم، اما در حال حاضر وضعم خیلی بهتر شده و می‌توانم راه بروم.

سال گذشته با وجود کرونا حداقل ۲۰ الی ۲۵ کار به من پیشنهاد شد و هر کدام را به دلیلی رد کردم.

برخی را به سبب نقش و فیلمنامه رد کردم به این دلیل که بعد از ۵۰ سال فعالیت دیگر نقش کوتاه بازی نمی‌کنم. علت اساسی دیگر برای رد پیشنهادات میزان پایین دستمزد است که در کمال تعجب دستمزد ۳۰ سال پیش را  پیشنهاد می‌کنند.

بازگشت به بازیگری بعد از ۶ سال با دستمزد پایین

زمستان سال گذشته فیلم «نارگیل» در ژانر کودک به من پیشنهاد شد که به علت دوری ۶ ساله از کار تصویر و دلتنگی برای فضای فیلمبرداری قبول کردم. مبلغ بسیار کمی را پیشنهاد دادم و بلافاصله تهیه‌کننده چک آن را نوشت و بعد از آن متوجه شدم مبلغ پیشنهادی من بسیار بسیار پایین بوده است. در حالی با آن مبلغ پایین بازی کردم که در آن مقطع خودم به تنهایی توان راه رفتن نداشتم و باید دو نفر به من کمک می‌کردند.

حقوق ناچیز موسسه هنرمندان پیشکسوت

موسسه هنرمندان پیشکسوت مبلغ بسیار ناچیز  ماهیانه ۱۵۰ هزارتومانی به حساب اعضا می‌ریزد؛ من کارگردان رسمی اداره ارشاد اسلامی تهران هستم و با حقوق بازنشستگی زندگی‌ام را می‌گذرانم و درآمد دیگری ندارم.

بیمه هستم، اما با مراجعه به بیمارستان و انجام مراحل درمانی این بیمه هیچ استفاده‌ای ندارد و همه دارو و مراحل درمانی را باید آزاد پرداخت کنم. زندگی معمولی یک نفره خودم را پیش می‌برم. هیچ راهی ندارم و با این وضعیت مجبورم بسوزم و بسازم.

نقش تهیه‌کنندگان در خانه‌نشین شدن بازیگران پیشکسوت

به نظر من عامل اصلی این شرایط و خانه‌نشینی من و امثال من تهیه‌کنندگان هستند که زرنگ شده‌اند. به طور مثال وقتی بازیگری ماشین و خانه خود را برای فیلم در اختیار تهیه‌کننده قرار می‌دهد معلوم است که تهیه‌کننده کاری به سوابق بازیگری و پیشینه طرف ندارد و دلش هم به حال پیشکسوتان و بازیگران حرفه‌ای هم نمی‌سوزد و نقش را به بازیگران صفر کیلومتر می‌سپارد.

در بسیاری از سریال‌ها بازیگرانی را می‌بینید که بازیگری بلد نیستند و فعالیت دارند و به کیفیت کار لطمه جدی می‌زنند و مخاطبان هم مجموعه‌ها را نمی‌بینند.

الان شبکه آی‌فیلم به این دلیل پر بیننده است که کار‌های قدیمی و مجموعه‌های خوب گذشته را پخش می‌کند. در نظر بگیرید همین سریال «خانه به دوش» مدام بازپخش می‌شود و مردم هم آن را می‌بینند و دیدن دوباره آن را به بسیاری از سریال‌‎های جدید با بازیگران ناوارد ترجیح می‌دهند.

متاسفانه آدم‌ها سر جای خودشان نیستند و تهیه‌‎کننده‌ها فامیل و دوست و آشنای خود را سر سریال‌ها می‌آورند و تا وقتی این سیکل معیوب ادامه داشته باشد قطعا وضع به همین صورت خواهد بود. با این شرایط من حاضر نیستم بازی کنم همانطور که تا به الان هم از حضور در این مجموعه‌ها خودداری کرده‌ام.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!