هشدار رضا فیاضی برای خطر کرونا / هنرمندان را واکسینه کنید

رضا فیاضی که به تازگی و به دنبال درگذشت برادرزاده‌اش بر اثر ابتلا به کرونا، نسبت به شرایط بحرانی فعلی در فضای مجازی هشدار داده بود، ابراز تاسف کرد: گویی تا زمانی که خودمان داغ عزیزی را نبینیم و گرفتار این ویروس منحوس نشویم، باورمان نمی‌شود کرونا چقدر جدی است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ فیاضی که این روزها مشغول تمرین نمایش «بانوی محبوب من» به کارگردانی گلاب آدینه است، بر ضرورت واکسینه کردن هنرمندان تئاتر، سینما و تلویزیون تاکید کرد و از شرایط غم‌بار خوزستان سخن گفت.

روزی که برای خاکسپاری برادرزاده جوانم به بهشت زهرا رفته بودیم، باورمان نمی‌شد که فوج فوج مرده بیاورند، گویی برگ‌ریزانی بود که بی‌وقفه در جریان بود و لحظه‌ای مجال نمی‌داد.

با وجود این شرایط بحرانی، مایه تاسف و تعجب است که همچنان در رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری، سهل‌انگاری می‌کنیم.

انگار خدای نکرده بعضی از ما حتما باید خودمان دچار فاجعه شویم و داغ عزیزی بر دل‌مان بماند که باورمان بشود وضعیت چقدر خطرناک است.

مدتی پیش حدود چهار ماه اهواز بودم . آن زمان هم وضعیت اهواز فاجعه بود.

ضرورت واکسینه کردن هنرمندان

بچه‌های تئاتری واقعا مظلوم هستند و امیدوارم مسئولان هر چه زودتر برای واکسینه کردن آنان برنامه‌ای جدی و سریع تدارک ببینند. چراکه با ماسک نمی‌توان نمایشی را تمرین یا اجرا کرد.

همچنانکه در کار بازیگری به هنگام اجرای نمایش یا مقابل دوربین نمی‌توان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرد.

گاه بازیگران به اقتضای کار ناچار هستند یکدیگر را در آغوش بکشند یا در فاصله‌ای بسیار نزدیک قرار بگیرند. ما نفس به نفس کنار هم هستیم و این بسیار خطرناک است.

خواسته اول ما سرعت در واکسیناسیون است و در مرحله بعد رعایت پروتکل‌های بهداشتی که تا زمان واکسیناسیون عمومی می‌تواند تا حدود زیادی ما را نجات بدهد.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!