«خائن کشی» کیمیایی در انتظار جشنواره فیلم فجر ۴۰/ترکیب عجیب بازیگران

فیلم سینمایی «خائن کشی» ساخته مسعود کیمیایی با ترکیب بازیگران متفاوت برای حضور در جشنواره فجر امسال آماده شده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ در حالی که آخرین ساخته مسعود کیمیایی با عنوان «خون شد» هنوز اکران نشده بود این کارگردان به سراغ ساخت فیلم «خائن کشی» رفت.

فیلمبرداری فیلم «خائن کشی» ۲۷ دی‌ماه در لوکیشن شهرک سینمایی غزالی آغاز شد و پس از ۷۰ جلسه فیلمبرداری همزمان با روز ملی شدن صنعت نفت با ضبط صحنه‌های مربوط به مصدق و روز‌های پس از ملی شدن صنعت نفت به پایان رسید.

داستان فیلم «خائن کشی» درباره رفاقت و مردم داری است که ماجرای ملی شدن صنعت نفت را نیز در مسیر داستان خود دارد.

فهرست بازیگران سی‌امین فیلم کیمیایی ترکیب عجیبی دارد که در نگاه اول نقش علی اوجی به عنوان تهیه‌کننده را در این مورد نمی‌توان بی‌تاثیر دانست.

همزمان با ۲۹ اسفند و روز ملی شدن صنعت نفت، سکانس‌های مربوط به این رخداد تاریخی فیلمبرداری و به پایان رسید.

داستان فیلم در دهه ۳۰ میگذرد و روایتگر ماجرایی از یک دزد است که تیر خورده و به دام پلیس افتاده، اما پیش از رفتن به زندان تمام دارایی‌اش را به دوست صمیمی اش می‌سپارد، اما رفیقش خیانت کرده و امانت‎دار خوبی نیست و همین ماجرا سبب می‌شود تا برای محاکمه رفیق خائنش از زندان فرار کند و این آغاز ماجرایی تازه است.

بازگشت مسعود کیمیایی به دهه ۳۰ با «خائن کشی» /اولین همکاری با مهران مدیری

فهرست بازیگران سی‌امین فیلم کیمیایی ترکیب عجیبی دارد که در نگاه اول نقش علی اوجی به عنوان تهیه‌کننده را در این مورد نمی‌توان بی‌تاثیر دانست.

فرهاد آئیش، امیر آقایی، سارا بهرامی، پانته‌آ بهرام، مهران مدیری، پولاد کیمیایی، اندیشه فولادوند، حمیدرضا آذرنگ، سام درخشانی، الهام حمیدی، نرگس محمدی، نسیم ادبی، فریبا نادری و شکیب شجره در «خائن کشی» بازی کرده‌اند.

مهران مدیری اخیرا بازیگری را جدی‌تر از قبل دنبال می‌کند و بعد از همکاری با محمدحسین مهدویان در «درخت گردو» حالا با مسعود کیمیایی در «خائن کشی» با گریمی متفاوت ظاهر شده است.

این اولین همکاری مدیری با کیمیایی است و پیش از این مدیری قرار بود در فیلم «ضیافت» و بعد‌ها هم در «جرم» با مسعود کیمیایی کار کند، ولی هر کدام بنا به دلایلی پیش نیامد تا طلسم همکاری در «خائن کشی» شکسته شود.

رضا یزدانی بعد از همکاری در فیلم‌های «حکم»، «رئیس»، «متروپل» و «محاکمه در خیابان» که به عنوان خواننده حضور داشته است در «خائن کشی» برای اولین بار مقابل دوربین کیمیایی رفت.

 

بازگشت مسعود کیمیایی به دهه ۳۰ با «خائن کشی» /اولین همکاری با مهران مدیری

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!