اعتراض محمدحسین لطیفی به رعایت نشدن کپی‌رایت در ساخت «دودکش ۲»

محمدحسین لطیفی به رعایت نشدن حق صاحب اثر در تلویزیون اعتراض کرد و ساخت «دودکش ۲» نشانه مرگ کامل قانون کپی‌رایت در ایران است

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ محمدحسین لطیفی کارگردان فصل اول سریال «دودکش» در یادداشتی اعتراض خود را نسبت به ساخت «دودکش ۲» بدون اجازه او به عنوان صاحب اثر اعلام کرد.

لطیفی درهمین زمینه نوشت:

«اگر مقصر بودم قطعاً پوزش می‌خواستم از همه عزیزان بیننده، اما دوستان من، بدانید که بیش از ۲۰ شب است که ایمیل‌ها و پیام‌های گله و شکایت شما برای من می‌رسد، اما صبوری کردم و هیچ نگفتم.

بینندگان محترم نیک بدانید بالغ بر ۱۰ سال است که برای احیا و قانونمند کردن قانون کپی رایت یکه و تنها در تمامی مجامع سیاسی و قانون‌گذار کشور تلاش کردم، اما غافل بودم که تلاشم از اساس بیهوده است، چون از ماست که بر ماست.

گلایه من تلاش بیهوده برای احیای قانون کپی رایت است که دیگر پس از این امیدی بدان ندارم.

وقتی همه دوستان من چه بازیگران محترم و عزیز، چه دست‌اندرکاران پروژه و مدیر محترم شبکه و چه ریاست صدا و سیما در کنار هم این کار را بدون صاحب اصلی آن روی آنتن بردند، مرگ کامل و حتمی قانون کپی‌رایت را در ایران اعلام شد.

حسرت من نساختن فصل سه سریال «دودکش» – که گویی «پادری» بچه ناخلف تلویزیون بوده و نامش شده فصل بی‌هویت در صدا و سیما و شخصیت‌ها و عواملش برای تولید آن اثر اجاره‌ای بوده‌اند-، نیست. گلایه من تلاش بیهوده برای احیای قانون کپی رایت است که دیگر پس از این امیدی بدان ندارم.

در پایان می‌گویم زنده‌باد همه عوامل سازنده «پایتخت» که اینگونه حرمت می‌شناسند. برای بهمن گودرزی عزیزم که می‌خواهد فصل سوم «ساخت ایران» را به‌زودی در مرگ قانون کپی رایت بسازد، پهلوان بعدی خدا قوت.

سامان مقدم عزیز دلم قدردانت هستم که قبل از بستن قرارداد «قلب یخی ۳» تلفنی از من اجازه گرفتی، درود بر تو و درود بر تو تهمینه میلانی عزیز که «آتش بس ۲» را بدون بازیگران فصل قبل ساختی و موفق‌تر بودی، درود بر سازندگان اثر نه غاصبان آن.

عزیز گرامی من برزو نیک‌نژاد (گارگردان محترم) این پروژه، خود می‌داند که در روزگاری نه چندان دور از عزیزان درجه یک من بوده قبل از این نیز قانون کپی رایت را زیر پا گذاشته و فصل دوم «ساخت ایران» را هم بدون هیچ اجازه‌ای مکتوب انجام داده بود. خدا قوت پهلوااااان نیک‌نژاد.»

فصل اول سریال «دودکش» ماه رمضان سال ۹۲ با کارگردانی محمدحسین لطیفی روی آنتن شبکه یک سیما رفت فصل دوم این سریال با نام «پادری» نیز در سال ۱۳۹۵ روی آنتن رفت و در نهایت فصل سوم این سریال با کارگردانی برزو نیک‌نژاد،شب گذشته(جمعه ۱۵ مرداد) به پایان رسید.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!