پژمان جمشیدی و نوید محمدزاده، ستاره فیلم‌های پرفروش داخل و خارج کشور

در حالی که «متری شیش و نیم» خارج از کشور روی پرده سینماهای فرانسه رفته است، داخل کشور «دینامیت» همچنان صدرنشین گیشه است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ فروش فیلم سینمایی «دینامیت» از مرز هفت میلیارد تومان گذشت، خبری که در هفت روز گذشته دست به دست شد و سینماداران را کمی امیدوار کرد.

با گذشت یک ماه از اکران فیلم سینمایی «دینامیت»، این فیلم همچنان صدر نشین گیشه است و در هفته گذشته توانست با فروش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی ۵۹ هزار مخاطب را به سینما بیاورد.

هرچند که به نظر می‌رسد این فیلم توانسته فروش موفقیت‌آمیزی را درگیشه ثبت کند، اما ابراهیم عامریان، تهیه کننده این فیلم معتقد است که این فیلم باید هفته‌ای پنج میلیارد تومان می‌فروخت و این رقم را چندان مناسب برای «دینامیت» نمی‌داند؛ اما از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا حالا این فیلم کمدی با بازی نازنین بیاتی، پژمان جمشیدی، احمدمهرانفر، زیبا کرمعلی و محسن کیایی توانسته رقم هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را برای خودش ثبت کند.

البته «دینامیت» دو هفته پیش یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان فروش داشت که به نظر می‌رسد کاهش ۵۰۰ میلیون تومانی فروش آن در هفته گذشته به دلیل وخیم‌تر شدن وضع شیوع کرونا در کشور باشد..

در این میان اکران فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» با کارگردانی سعید روستایی در فرانسه آغاز شده است. این فیلم در ۱۲۸ سالن سینمایی فرانسه روی پرده رفت و تا ابتدای ماه اوت (۱۰ مرداد) و در ۹روز، ۲۴۳ هزار و ۸۷۴ دلار (در حدود شش میلیارد تومان) فروش داشته است. این فیلم در هفته منتهی به یکم اوت (۱۰مرداد) در جایگاه بیستم جدول فروش سینمای فرانسه قرار گرفت.

هزینه ساخت این فیلم در سال ۱۳۹۷، هفت میلیارد تومان بود و پس از نمایش در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، در نوروز ۱۳۹۸ این فیلم ۲۷ میلیارد تومان فروش داشته است. نوید محمدزاده، پیمان معادی، پریناز ایزدیار و فرهاد اصلانی بازیگرران این فیلم سینمایی هستند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!